Jak zainteresować czytelników jakimś zdarzeniem? W jaki sposób zwrócić uwagę dużej grupy ludzi na krzywdę dziejącą się komuś innemu? Co zrobić, aby spowodować dyskusję na ważny temat? Jeśli jest się Junior dziennikarzem – można napisać reportaż!

W najnowszej lekcji #juniorlab przygotowanej przy współpracy z Ambasadą Niemiec wrócimy do korzeni – czyli do prasy papierowej. Dowiemy się, czym jest i jak stworzyć profesjonalny reportaż prasowy!

 

(Kliknij w zdjęcie, aby otworzyć lekcję)


Konkurs

Zadanie zespołowe

Przygotujcie reportaż na dowolny temat związany z Waszą okolicą. Czy będzie interwencyjny, socjologiczny, psychologiczny czy historyczny - zależy tylko od Waszej decyzji. Reportaż powinien mieć długość od 2000 do 7500 znaków (ze spacjami)

Prześlijcie go nam na adres e-mail: [email protected] do 16 maja 2018 roku


Nagroda

Nagrodą w wyzwaniu #juniorlab REPORTAŻ PRASOWY jest 2-dniowa wycieczka do Warszawy dla trzech zwycięskich zespołów (3 dzieci + opiekun) w terminie 29-30 maja 2018 roku! W ramach wycieczki: udział w dniu otwartym Ambasady Niemiec oraz zwiedzanie Warszawy. 

Redakcje nagrodzone w konkursie otrzymają +30 pkt. do rankingu #juniorlab. 

Zwycięskie zespoły zrealizują również, przy wsparciu profesjonalnego dziennikarza, reportaż z Dnia Otwartego w Ambasadzie Niemiec, który zostanie opublikowany w dziennikach oraz serwisach internetowych Polska Press Grupy!


Zwycięzcy

MIEJSCE 1

Redakcja „PiSAK”, Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie


MIEJSCE 2

Redakcja „Zlepek”, Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Korczaka w Chojnowie



MIEJSCE 3

Redakcja „Czytaczek”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku



Regulamin

Regulamin udziału w konkursie zespołowym w wyzwaniu #juniorlab REPORTAŻ PRASOWY 

Załącznik 1 do Regulaminu (ramowy plan wycieczki)