NAJLEPSZE ANIMACJE POKLATKOWE

Nadeszła chwila, długo oczekiwana przez wszystkich uczestników pierwszego w tym roku szkolnym wyzwania #juniorlab ANIMACJA POKLATKOWA - wyniki! Znamy już listę laureatów, których wyłoniła Alicja Szulc, animatorka kultury, fotografka i autorka ostatniego wyzwania w #juniorlab. Wasze piękne filmy poklatkowe okazały się bardzo wzruszające, czasem rozbawiające, a niektóre z nich opowiadały niezwykle interesujące, nieznane nam dotąd historie Waszych miejscowości. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zgłoszenia! Wasze filmy są dla całego zespołu Junior Media wielką nagrodą. Zwycięzcom zaś serdecznie gratulujemy! Oby tak dalej!

 


 Prace indywidualne 
#1 miejsce
Aleksandra Czajkowska, PODRÓŻNIK

OPINIA JURY: Piękne, i precyzyjne wykonałaś wszystkie elementy, dobrze zrobione zdjęcia - ostre, kadr w miarę stały, przez co obraz przy oglądaniu nie skacze. Bardzo estetyczny obrazek, dobrze dobrane kolory, zrobione z lekkim żartem - super się to ogląda. Montaż w rytmie muzyki - bardzo fajnie i dynamicznie zmieniają się klatki. Ciekawy sposób opowiedzenia historii. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to muzyka - nie wolno komercyjnej muzyki wykorzystywać do tego typu projektów, ale to do poprawienia. Gratuluję i powodzenia przy dalszych pracach!

 


#2 miejsce
Julia Banasik, EXPRESS SPOŁECZNIAKA

OPINIE JURY: Bardzo fajny scenariusz filmu, w ciekawy sposób opowiedziałaś skąd się wzięła nazwa twojej miejscowości. Wybrałaś trudną technikę i bardzo pracochłonną. Udało Ci się zachować płynność ruchu postaci, a elementy scenografii zachwycają mnie wykonaniem. Bardzo fajny dobór muzyki do obrazu i tematu filmu, szkoda tylko, że nie podałaś tytułu i źródła - ale to na przyszłość.

Fragment ze strzałą lecącą z łuku jest mistrzowski. Brawo za pracowitość, pomysłowość i talent. Gratuluję!

 


#3 miejsce
Michał Strógarek, NIECODZIENNIK SZKOLNY

OPINIA JURY: Wykorzystałeś w ciekawy sposób gazety i ilustrację, klatki zmieniają się dynamicznie, ładnie przechodzą w kolejne obrazki. Historia jest ciekawa i pokazana w interesujący sposób. Dużym plusem jest to, że pokazałeś swoje miasto, wykorzystując do tego rzeczywiste zdjęcia miasta. Fajne zabiegi z tekstem pisanym, oraz z rozciąganiem pomiętej kartki. Ogromny plus za wykorzystanie muzyki na otwartej licencji, oraz podanie tytułu i źródła w napisach końcowych. Gratuluję!

 


 Prace zespołowe 
#1 miejsce
"Piórnik" ze Szkoły Podstawowej w Woli Krakowiańskiej

OPINIA JURY: Piękny film. Bardzo estetycznie i precyzyjnie wykonana scenografia. Bardzo dobrze zrobione zdjęcia - ostre, ładnie wykadrowane, dosyć stabilne, przez co obraz nie skacze. Ciekawy jest również ten efekt postarzenia obrazu. Profesjonalny montaż, z delikatnie dobranymi efektami, które bardzo uatrakcyjniają film. Ciekawa fabuła i bardzo dobry dobór muzyki (szkoda że brakuje autora i źródła w napisach końcowych). Dużym plusem jest również to, jak sobie poradziliście z wybraną techniką - postacie z plasteliny są bardzo płynnie zanimowane ( moment otwierania książki - genialny). Gratuluję Wam pracy. Widać, że włożyliście w to bardzo dużo swojej pracy i pomysłów, ale warto było, bo efekt jest zachwycający. Gratuluję!

 


#2 miejsce
"Ekspres Społeczniaka" ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie 

OPINIA JURY: Bardzo fajny scenariusz filmu - taki nieoczywisty, trzymający w napięciu. Wykorzystaliście łączone techniki, co sprawia, że film jest bardzo ładny. Widać pracę włożoną w wykonanie elementów scenografii, oraz zdjęć (ostre zdjęcia, dobrze wykadrowane, równo oświetlony plan zdjęciowy). Montaż jest dynamiczny i precyzyjny, dobrze się ogląda ten film, ruch klatek jest płynny a muzyka została dobrana odpowiednio do fabuły - trzyma w napięciu. Gratuluję!

 

#3 miejsce
"Niecodziennik Szkolny" ze SP w Zespole Szkół Nr 2 w Pile 

OPINIA JURY: Wasz film urzeka estetyką. Bardzo ładne obrazki - dobór kolorów, wszystkie te małe elementy, parasol, czy nawet krople deszczu. Bardzo mi się podoba dynamiczny montaż, który jest dopasowany do tempa i rytmu muzyki. Zmieniający się wyraz twarzy bohaterki z wesołego w smutny i na odwrót, jest zrobiony po mistrzowsku. Posłużyliście się prostymi elementami, ale wykorzystaliście je w mistrzowski sposób. Prosta i ciekawa historia. Ten film urzeka swoją prostotą i lekkością. Gratuluję!

 


Co otrzymają laureaci? 

Dla Juniora:

I MIEJSCE - APARAT FIJIFILM INSTAX mini 8  + 10 pkt. na konto zespołu

II MIEJSCE  - APARAT FIJIFILM INSTAX mini 8  + 10 pkt. na konto zespołu

III MIEJSCE -  APARAT FIJIFILM INSTAX mini 8  + 10 pkt. na konto zespołu


Dla zespołu:

I MIEJSCE - TABLET NTT 11”  + 30 pkt. na konto zespołu

II MIEJSCE -  APARAT CYFROWY SONY   + 20 pkt. na konto zespołu

III MIEJSCE  - APARAT CYFROWY SONY  + 15 pkt. na konto zespołu


Wszystkie redakcje, które zgłosiły swoją pracę do konkursu otrzymają +5 pkt. w rankingu #juniorlab


Kolejne wyzwanie #juniorlab pojawi się wkrótce!