To jest MegaMisja!

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Czy MegaMisja naprawdę działa w polskich szkołach?

Junior Media jako partner medialny programu Fundacji Orange "MegaMisja", postanowił odpowiedzieć na to pytanie. W poniedziałek, 18 stycznia odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 257 w Warszawie, która bierze udział w programie. Szkołę odwiedził również Grzegorz Kasdepke, ambasador MegaMisji, pisarz bestsellerowych książek dla dzieci. Oprócz wywiadu Teresy ze "Szkolesia" z prezes Fundacji Orange - o którym pisaliśmy ostatnio - działo się tam wiele więcej. Aby to jak najlepiej zobrazować, przygotowaliśmy specjalny film. Dajcie znać czy Wam się podoba! 


 


CZY WIECIE DLACZEGO TAKIE PROGRAMY JAK MEGAMISJA SĄ POTRZEBNE?

Już dwa miliony polskich uczniów w wieku 7-12 lat surfuje po Internecie. Gry on-line, strony z aplikacjami czy filmami są codziennością. Jednak nie wszyscy junior internauci wiedzą, jak wiele fajnych wartościowych treści kryje sieć i jak można z nich korzystać bezpiecznie.

Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu i przygotować je do pożytecznego wykorzystania nowych mediów. Można to robić poprzez zabawę, w grupie i w szkolnej świetlicy, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu.Zdjęcia i montaż: Krzysztof Marczyk z AIP