Wymarzona książka - nowy konkurs z nagrodami od Prószyński i S-ka!

Wielkimi krokami zbliża się najwspanialszy czas dla wszystkich uczniów – wakacje! Wreszcie można zrobić wszystkie te rzeczy, na które na co dzień brakuje czasu, na przykład przeczytać zaległe książki! Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na lekturę – mamy dla Was świetną propozycję: „Baśń o Latającym Rumaku” Henryka Bardijewskiego! Przeczytajcie niżej, co zrobić, aby ją otrzymać.

 


„Baśń o Latającym Rumaku” H. Bardijewskiego z fantastycznymi ilustracjami Bohdana Butenki to historia, w której jedni dostrzegą budującą opowieść o przyjaźni, sprawiedliwości i wspólnym działaniu, a inni – znakomitą satyrę społeczną. Opowiada o, na pozór normalnym, państwie  księcia Miraża. Książe zdaje się nie zauważać narastających problemów swojego kraju upierając się, że wszystko zmierza ku dobremu. Nie dostrzega nawet, że kraj powoli pustoszeje… Nieoczekiwanie, pojawia się Latający Rumak. Czy ten niezwykły przybysz pomoże uratować królestwo? 

Weźcie udział w konkursie, aby otrzymać egzemplarz baśni! Tym razem proponujemy Wam dwa zadania w zależności od wieku. 

ZADANIE DLA UCZNIÓW W WIEKU 7-12 LAT

Narysuj okładkę wymarzonej książki w formacie o wielkości max A4. Pamiętajcie, aby dołączyć podpisaną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w konkursie!

ZADANIE DLA UCZNIÓW WIEKU 13-18 LAT

Odpowiedz na pytanie: „Czy warto czytać książki?”. Odpowiedź może być w dowolnej formie: opowiadania, wiersza, komiksu itp. Prace tekstowe nie powinny przekraczać 1800 znaków ze spacjami. Pamiętajcie, aby dołączyć podpisaną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w konkursie!


NAGRODY

W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną 3 nagrody

I, II, III miejsce – książka „Baśń o Latającym Rumaku” Henryka Bardijewskiego + gadżety Junior Media + 10 pkt. w rankingu #juniorlab (w przypadku Junior Dziennikarza) 


TERMINY

Nadsyłanie prac konkursowych 16.05. – 2.06.2017

Wyłonienie zwycięzców w terminie 3.06. - 9.06.2017

Ogłoszenie listy zwycięzców do 12.06.2017


REGULAMIN

Regulamin udziału w konkursie "Wymarzona książka" 

Zgoda rodziców/opiekunów na udział w konkursie