Recenzja filmu ,,Planeta singli”

,,Planeta singli” to film z 2016 roku. Jest to komedia romantyczna. Premiera miała miejsce 5 lutego 2016 roku. W rolach głównych wystąpili: Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Agnieszka Wiedłocha, Weronika Książkiewicz.

,,Planeta singli” opowiada historie nauczycielki muzyki (Ani ) która szuka swojego ,,księcia na białym koniu’’. Za radą przyjaciółki zaczyna szukać go przez Internet. Zostaje wystawiona jednak na drodze staje jej popularny gwiazdor telewizyjny, który po rozmowie zdesperowaną Anią postanawia wykorzystać tą sytuacje.Tworzy lalke która jest karykaturą Ani lecz nazywa się Hania i opowiada jej historie. Okazuje się,że program przynosi ogromną popularność a fani domagają się dalszych części. Mimo, że Ania nie ma ochoty wchodzić w takie układy zgadza się przez zaoferowany w zamian fortepian dla jej szkoły.

,,Planeta singli” to poczatek pięknej historii romantycznej, która porwała tłumu fanów. Jest wzruszająca chociaż momentami również śmieszy. Aktorzy spisali się na medal! Z całego serca polecam ten film!

Eliza Lenik

Gazeta ,,Lider”Recenzja filmu ,,Epoka lodowcowa 3”

,,Epoka lodowcowa 3” to już trzecia część kultowej historii przyjaciół z epoki lodowcowej. Premiera w miała miejsce 1 lipca 2009 roku. W polskim dubbingu możemy zobaczyć takie gwiazdy jak: Cezary Pazura, Piotr Fronczewski, Wojciech Malajkt i Karina Szafrańska.

,,Epoka lodowcowa 3” rozpoczyna się od sceny w której Maniek panikuje przed porodem Eli która nosi jego dziecko, które ma urodzic się lada dzień. Każdy stara się go uspokoić jednak efekt jest mizerny. Sid zaczyna się martwić że jest nie potrzebny , więc szuka własnej rodziny którą będzie mógł się znając. Znajduje trzy jaja porzucone pod lodem i je zabiera. Miedzy czasie Diego zaczyna rozważać opuszczenie przyjaciół na rzecz samotnej wędrówki. Przyjaciele starają odwieść Sida od pomysłu wychowywania obcych jaj a Diega od odejścia od nich. Po pewnym czasie gdy Sid nie da się przekonac napada na nich dinozaur, który przeszedł przez szczeline w lodzie w której Sid znalazł jaja i razem z nimi zostaje porwany. Przyjaciele ruszają mu na pomoc i wchodzą do świata dinozaurów, które uważali za wymarłe.

,,Epoka lodowcowa 3” to bardzo przyjemna do oglądania wieczorem z rodziną komedia animowana. Film ten jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i każdego potrafi rozśmieszyć. Na pewno jest warty obejrzenia!

Eliza Lenik

Gazeta ,,Lider”
Recenzja filmu ,,Epoka lodowcowa”

,,Epoka lodowcowa” to początek historii o mamucie Mańku, leniwcu Sidzie i tygrysie szablo zębnym Diego. Premiera tego filmu w USA miała miejsce 15 marca 2002 roku natomiast w Polsce miała ona miejsce 7 czerwca. W polskim dubbingu możemy usłyszeć: Cezara Pazurę, Wojciecha Malajkata i Piotra Fronczewskiego.

,,Epoka lodowcowa” jak sama nazwa wskazuje dzieje się podczas epoki lodowcowej. Bohaterami są zwierzęta. Historia rozpoczyna się od poznania mamuta Mańka, który poznaje Sida leniwca. Maniek chce się pozbyć Sida bo uważa go za głupiego. Po pewnym czasie znajdują niemowle i matkę która skoczyła do wodospadu by je uratować przed atakiem tygrysów szablo zębnych, które zaatakowały wioskę dowodzone przez jej męża w akcie zemsty. Sid i Maniek postanawiają odnieść niemowlę do ich plemienia. Po pewnym czasie dołacza do nich Diego , który został wysłany przez dowódce stada tygrysów by odnalazł niemowlę i przyniósł je do niego. Diego ,,pomaga” naszym bohaterom jednak po jakimś czasie zawiązuje się miedzy nimi prawdziwa przyjaźń.

,,Epoka lodowcowa” to początek świetnej historii, która porwała tłumy fanów. Zebrała bardzo pozytywne opinie od widzów jak i krytyków. Jest bardzo przyjemnym filmem do obejrzenia wieczorem z rodzina. Humor zawarty w filmie jest zabawny dla osob w każdym wieku przez co przyciągną do siebie taką rzesze fanów.

Eliza Lenik

Gazeta ,,Lider”
Recenzja filmu ,,Epoka lodowcowa 2”

,,Epoka lodowcowa: Odwilż” to film z 2006 roku. Jest drugą częścią ,,Epoki lodowcowej” historii która podbiła serca milionów. Premiera w USA miała miejsce29 marca 2006 roku natomiast w Polsce 31 marca w 20006 roku. W polskim dubbingu znowu możemy usłyszeć : Cezarego Pazure, Wojciecha Malajkata, Piotra Fronczewskiego i Karine Szafranowską.

Akcja rozpoczyna się od momentu gdy Maniek, Sid i Diego odkrywają, że ich dolina zaraz zostanie zalana jak ,,miska”. Postanawiają uciekać z całą wioską do łodzi o której dowiedzieli od sępa. Po drodze Maniek spotyka Elę, mamucice, która uważa się za oposa oraz jej przyszywanych braci. Ela jest świecie przekonana, że nie jest mamutem tylko oposem jednak Maniek myśląc, że są ostatnimi mamutami na Ziemi zamierza uświadomić Ele jak bardzie się myli.

,,Epoka lodowcowa” to film dla osób w każdym wieku. Ta komedia animowana potrafi bawić i wzruszać do łez nie tylko dzieci ale także i dorosłych. Film ten spotkał się z bardzo pozytywną opinią krytyków oraz rzeszy fanów, która nie mogła doczekac kolejnej części zaraz po wyjściu z kina.

Eliza Lenik

Gazeta ,,Lider”
Recenzja filmu ,, więzień labiryntu 2”

,,Więzień labiryntu 2” jest to juz druga część z serii ,, Więzień labiryntu”. Fim ten w USA miał premierę 9 września 2015 roku natomiast w Polsce 18 września 2015 roku. W rolach głównych występują: Dylan O'Brien Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Ki Hong Lee oraz Patricia Clarkson.

,,Więzień labiryntu 2” zaczyna się od ucieczki głównych bohaterów z miejsca do którego ich zabrano po opuszczeniu strefy. Thomas dowiaduje się, że wcale nie uciekli z rąk osób, którzy uwięzili ich w strefie. Po ucieczce muszą jak najszybciej dostać się w jakieś bezpieczne miejsce, ponieważ Ziemia jest pełna zmutowanych ludzi chcących ich zabić.

,,Więzień labiryntu 2” jest świetnym rozwinięciem historii, która pozwala nam bardziej zrozumieć cały świat filmu. Film jest pełen akcji i niesamowitej gry aktorskiej, która porwala miliony fanów. Film ten spotkał się z bardzo pozytywną opinią krytyków oraz fanów, którzy nie zawiedli się kolejna częścią jak mogło się wydawać na samym początku. Uważam, że ten film jak i pierwsza część są wartę obejrzenia w 100% oraz zapoznania się z cała fabuła.

Eliza Lenik

Gazeta ,,Lider”
Recenzja filmu ,, więzień labiryntu 3”

,,Więzień labiryntu 3” to koniec historii grupy przyjaciół, którzy uciekli że zamkniętej strefy. Premiera filmu miala miejsce 26 stycznia 2018 roku. W rolach głównych wystąpili: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Ki Hong Lee, Thomas Brodie-Sangster.

W ,, Więzień labiryntu 3” nastąpi finał opowieści która porwała tłumy.Thomas wraz z przyjaciółmi bedzie starał się żeby ocalić życie swoje jak i pozostałych osób ze stref. Poznają szczegóły ich zesłania do stref. Będą musieli wybrać po której staną stronie, czy pójdę za przykładem Teresy czy odzyskają wolność. Okaże sie, że Thomas jest tak zajęty przeprowadzaniem rebelii, że nie zauważył, że jego przyjaciel jest w tarapatach. Główni bohaterowie będą uciekać od zostania lekiem.

,, Więzień labiryntu 3” jest pełen zwrotów akcji i dynamicznej akcji, ktora potrafi poderwać z fotela. Ta część jest wielowątkowa, jednak nie da sie w niej pogubić a do tego potrafi wzruszyć do łez. Film ten cieszy bardzo pozytywną opinią na całym świecie. Każdy chwali sobie wątek prawdziwej przyjaźni, ktory urozmaicił akcje i wzruszył do łez.

Eliza Lenik

Gazeta ,,Lider”
Recenzja filmu,, Harry Potter i kamień filozoficzny” 

,,Harry Potter i kamień filozoficzny” to początek niesamowitej historii, która porwała miliony osób. Film powstał w oparciu o niezwykła książkę J.K. Rowling o tym samym tytule. Premiera filmu na świecie miala miejsce 4 listopada 2001 r. Natomiast w Polsce 18 stycznia 2001r. W rolach głównych możemy zobaczyć: Daniela Radcliffe, Emme Watson i Ruberta Grinta. W ,, Harry Potter i Kamień filozoficzny” poznajemy 11-letniego chłopca o imieniu Harry Potter, ktory mieszka z okropnym wujostwem i ich synem. Harry nienawidzi z nimi mieszkać ale nie ma nikogo innego. W jego 11 urodziny zaczynaja przychodzić listy zaadresowane do niego. Listy te przerażają wujostwo bo wiedzą skąd one są. Zdenerwowany wujek doprowadzony juz niemal do obłędu postanawia przenieść się do morskiej latarni gdzie żaden list juz nie przyjdzie. Na próżno. W nocy przychodzi potężny człowiek, który jest gajowym a nazywa się Hagrid. Zabiera Harrego do Hogwartu gdzie wszyscy go znaja. Okazuje sie, że jest świetnym czarodziejem a jego rodzice wcale nie zgineli w wypadku samochodowym tylko zostali zabici przez ,,tego którego imienia nie można wymawiać” czyli Lord Voldemort a.Harry trafia do szkoły magii, która staje sie dla niego całym życiem. ,, Harry Potter i kamień filozoficzny” to piękna historia o bólu po stracie rodziców, przyjazni i niesamowitej magii. Film ten mimo swoich lat nadal jest bardzo popularny i wiele osób wraca do niego z sentymentem

Eliza Lenik

Gazeta ,, Lider”Recenzja filmu ,,Harry Potter i komnata tajemnic”

,, Harry Potter i komnata tajemnic” to druga już część niesamowitej historii, ktora porwała tłumy. Premiera tego filmu miala miejsce 3 listopada 2002 roku natomiast w Polsce 1 stycznia 2003 roku. W rolach głównych wystąpili Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rubert Grint.

W ,, Harry Potter i komnata tajemnic” Harry rozwiąże zagadkę tajemniczej komnaty, która zbudował jeden z założyciel szkoły. Jego zdaniem szkoła powinna być tylko dla osób ,,czystej krwi”. Nie był pod tym względem zgodny z pozostałymi więc opuścił szkole budując wcześniej ta właśnie komnate, która miala zostać otwarta gdy do Hogwartu wróci jego prawowity dziedzic i uwolni z komnaty bestie, ktora zabije wszystkie ,,szlamy”. Jak zapowiedział, wszystkie osoby z mugolskich rodzin zaczynają padać ofiarą nie rozpoznanej bestii. Haryy, Hermiona i Ron po zniknięciu siostry Rona postanawiają ruszyć jej z pomocą.

,, Harry Potter i komnata tajemnic” to kolejna piekna część niesamowitej historii, która ma fanów na całym świecie. Mimo , że wiele osób woli książkę chwali ten film za magiczne efekty , które jak sie je ogląda ma się wrażenie, że to dzieje się naprawdę.

Eliza Lenik

Gazeta ,,Lider”
,,Love Rosie''

  Jest to bardzo ciekawy i pomysłowy film. Chociaż trochę nudnawy pod względem czasu straconego na zwlekaniu z wyznawaniem sobie miłości. Opowiada o dwójce bohaterów Rosie i Alexie odczuwających wobec siebie coś więcej niż przyjaźń, jednakże boją się do tego przyznać. Trwa około dwóch godzin i mieści w sobie wiele lat z ich życia. Na samym początku filmu zaistniała pewna sytuacja, w której się pocałowali jednak po chwili dziewczyna przewróciła się i uderzyła głową o stół. Na następny dzień, po nocy spędzonej  w szpitalu chłopak odwiedził ją, chcąc pogadać o wczorajszym zajściu. Niestety dziewczyna nie dała mu dokończyć mówiąc żeby o tym nie rozmawiali i lepiej o tym zapomnieć. Należy jednak wiedzieć, że dziewczyna straciła pamięć i nie miała pojęcia o żadnym pocałunku. W ten o to sposób chłopak był pewny, że ona nic do niego nie czuje, a dziewczyna posłusznie pogodziła się z myślą, że Alex nie odwzajemnia jej uczuć. Jakiś czas później Rosie zachodzi w ciążę (w bardzo młodym wieku) przez jej przystojnego, aczkolwiek głupiego i samolubnego kolegę Grega ze szkoły. Chłopak dowiadując się, że będzie ojcem postanawia stchórzyć i uciec. Rosie w tym czasie na początku chciała usunąć dziecko, ale rodzice przekonali ją, aby oddała dziecko do adopcji, jeśli go nie chce. Jednak z czasem dziewczyna pokochała to maleństwo i postanowiła je zachować oraz dać jej na imię Katie. Po kilku latach Greg postanawia wrócić i zostać prawdziwym ojcem dziewczynki. Rosie z początku nie chciała się zgodzić, ale gdy zobaczyła jak Katie dogaduje się z tatą wybaczyła mu. Wkrótce po tym wzięli ślub. Zaś jeśli chodzi o Alexa ułożył sobie życie z niejaką Bethany. Zaproponował swojej dawnej przyjaciółce (Rosie), aby była jego druhną. Dopiero pod koniec filmu i męczenia się z tymi uczuciami oboje wyznają sobie miłość, a Alex dowiaduje się, że dziewczyna nie miała pojęcia o pocałunku sprzed laty. Dużym plusem filmu jest gra aktorska. No niestety fabuła jest trochę denerwująca, ale tak, czy tak bardzo lubię ten film. Każdy, kto uwielbia miłosne historie, z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Aleksandra Cudek

WRÓBELEK
,Jumanji: przygoda w dżungli''

Szczerze mówiąc jest to chyba moja ulubiona komedia. Kiedy to oglądałam myślałam, że zaraz pęknę ze śmiechu. Film jest taką jakby nowoczesną wersją starego filmu ,,Jumanji'' opowiadającym o grze planszowej. Jednak w tym przypadku, na początku gra wygląda identycznie jak ta w starej wersji jednak po jakimś czasie można rzec, że gra zapoznała się z nowoczesnym światem i w magiczny sposób zmieniła się w grę komputerową. Historia ta opowiada o czwórce uczniów pewnej szkoły, a mianowicie Anthony, Bethany, Spencer, Martha. Na początku nikt nikogo nie znał, no oprócz Anthonyego i Spencera. Znają się głównie dlatego, bo Spencer pisze dla niego wypracowania. W każdym razie cała czwórka musiała zostać po lekcjach za karę. I tak o to w pewnym momencie zostali wciągnięci w inny świat pod innymi postaciami. Nie będę jednak zdradzać całej fabuły, aby nie zepsuć nikomu przypadkowo seansu. Jeśli ktoś chciałby się zrelaksować, to jest to jedna z lepszych form. Zapewniają to doskonale zbudowane dialogi oraz pomysł na fabułę. Zapraszam przed ekrany.

Aleksandra Cudek

WRÓBELEK