Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3:Dziki Gon to trzecia odsłona popularnej serii cRPG. Grę tworzy studio CDProjekt RED, czyli zespół odpowiedzialny również za dwie poprzednieczęści.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – najbardziej wyczekiwana gra 2015roku  miała swoją premierę 19 maja 2015r.Twórcy już dwukrotnie przekładali premierę ze względu na niedopracowanieniektórych kwestii w grze, przez co oczekiwanie na nią ciągneło się wnieskończoność, ale trzeba powiedzieć jedno – warto było czekać na najbardziejepicką grę wszech czasów.

Moje wrażenia z gry są niesamowite. Płynność z jakąporusza się Geralt w czasie walki jest niebywała. Został wprowadzony równieżtakże nowy system rzucania znaków, najbardziej z nich podoba mi się Igni, któryprzypomina „Płomienie” z TESV. Twórcy zrezygnowali również z questów, którepolegały na zabiciu konkretnej liczby potworów(co z czasem stawało się nudne)na rzecz zabawy w detektywa. Teraz gracz będzie musiał wytropić konkretnegopotwora, który jest odpowiedzialny np.: za zabójstwo jakiegoś „chłopa”.

Świat w grze.

Świat w Dzikim Gonie jest 45 razy większy niż ten zWiedźmin 2: Zabójcy Królów. Na gracza czeka również ponad 80 zadań dowypełnienia, więc nie będzie czasu na nudę. Gra będzie miała również kilkazamkniętych lokacji, które zostały stworzone na potrzebę konkretnych misjijakie przyjdzie nam wypełnić.

System walki.

System walki został urozmaicony o wiele elementów nietylko przez nowy system znaków, ale i też broń dystansową jakiej Geralt będziemógł używać w czasie walki. Grając na wyższych poziomach trudności, w walcetrzeba będzie postawić na taktykę i przemyślane ruchy, bo przeciwnicy „niestoją w miejscu” tak jak na niższych poziomach trudności.

Silnik graficzny.

Gra została oparta na autorskim silniku CD Projekt Red"Red Engine 3", który wczytuje dane w tle dzięki czemu unikniemyekranów ładowań. Grafika w Wiedźminie też jest przepiękna, ale żeby uruchomićgo na maksymalnych detalach będzie potrzeba mocnego sprzętu. Lecz, nawet tak świetna gra jak Wiedźmin nie obyła siębez błędów,z których najbardziej uciążliwym jest bugujący się koń, którymjedździmy.

Wiedźmina 3: Dziki Gon możemy kupić już za 100 zł i grajest w pełni warta tej ceny.

Adrian Dziubałtowski
Gazetka „ Z Budy”
Zespół Szkół Prywatnych w OpocznieWiedźmin : Krew i Wino

Wiedźmin : Krew i Wino to już drugi i niestety  ostatni dodatek do podstawowej wersji gryWiedźmin 3. Dziki Gon. Grę stworzyło studio CD Projekt RED,czyli zespół  odpowiedzialny za wszystkiepoprzednie części Wiedźmina. Jak już wszystkim wiadomo dodatek Krew iWino jest ostatnią przygodą Geralta w świecie Wiedźmina, co większość graczynapawa smutkiem.

Krew i Wino przenosi nas do malowniczejkrainy Toussaint , w której będziemy musieli rozwikłać zagadkę tajemniczychzabójstw.”Redzi” przygotowali dla nas dużą i arcyciekawą historię , z wielomazadaniami pobocznymi i kolejnymi poziomami .W nowym dodatku została takżedodana Wiedźmińska Szkoła .Wraz z dodatkiem wydano aktualizację , którawprowadza szereg poprawek , w tym również zmieniony interfejs , który jestteraz bardziej przejrzysty i łatwiejszy w użyciu. Pod młotek poszła takżeoprawa graficzna , która zmienia nam grafikę na bardziej nasyconą kolorami (aletylko w Toussaint, grafika z podstawki nie została zmieniona).Niektórym się to może niepodobać , ale według mnie tak  powinnowyglądać Toussaint. Krainamlekiem i miodem płynąca , a raczej winem.

Obsada aktorska (oczywiście chodzi o  głos) także powala na kolanaŁ Geralt z Rivii –Jacek Rozenek , Anna Henrietta  - AgnieszkaGrankowska, Regis  -Jan Frycz.

Wiedźmin to świetna gra - szkoda tylko, że już się „skończyła”.

Adrian Dziubałtowski
Gazetka „ Z Budy”
Zespół Szkół Prywatnych w OpocznieCounter – Strike

Counter –Strike  gra komputerowa z gatunkufirst-person-shooter , którą stworzyli: Minh „Gooseman” Lei i Jess „ Cliffe . Gra jest modyfikacją gry Half- Life.

Rozgrywka wCounter – Strike opiera się na walce antyterrorystów z terrorystami, w którejjedna ze stron musi bronić bombsiteu ( miejsce w którym terroryści podkładająbombę) lub uwolnić zakładników , a druga podłożyć bombę lub pilnowaćzakładników. Gra została stworzona z myślą o grze przez Internet , a zczasem , gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki, m.in.„boty”- umożliwiające grę bez udziału żywych graczy.

Gra po wielu latach otrzymywała nowe wersje „ Conter –Strike Global Offensive” i „ Counter – Strikee Source”..Z czasem , po dużej grywalności młodych , jak i starszych graczy , gra pt.: „ Counter – Strke” zostaładodana do polskiego e-sport gameingu.

Moim zdaniem gra jest bardzo wciągająca –dodatkowo grającmożna nawiązać nowe znajomości.Gra rozwija naszą zdolność reakcji , zmusza dosamodzielnego opracowania strategii.

Adam Saktura
Gazetka „ Z Budy”
Zespół SzkółPrywatnych w Opocznie
The Sims 4

To jedna z najbardziej znanych i lubianych gier komputerowych. Dzięki swej budowie pobudza kreatywność użytkownika, który w zamyśle staje się twórcą zupełnie nowego świata.

Na czym polega? Wszystko zaczyna się od stworzenia sima,czyli postaci, której nadajemy cechy wyglądu i usposobienia, ubieramy ją a później budujemy lub kupujemy dla niej gotowy dom. W tym momencie gry stajemy się projektantami wnętrz, sim przecież nie wprowadzi się do pustego mieszkania. Teraz już decydujemy o poziomie życia naszej postaci, dajemy komendy, które warunkują jej zachowanie:nakazujemy wypoczynek czy zjedzenie posiłku, uwrażliwiamy na obecność innych simów. I tak właśnie wzięliśmy udział w symulacji życia. Takie jest założenie tej gry.

Dodatkowym atutem The Sims 4 jest ciągłe poszerzanie pakietów, które udoskonalają grę oraz oficjalna strona, za pośrednictwem której można pobierać mody, czyli dodatkowe ubrania, domy i inne.

Polecam tę grę każdemu, kto ma duszę artysty. Może tu bowiem budować domy, stać się architektem, projektantem, wizażystą,psychologiem, itd.

Laura Dziergas, kl. 5d
Gazetka „Niecodziennik Szkolny”
Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile
LEGO BATMAN 2

Lego Batman 2 jest to aktualnie moja najbardziej ulubiona gra. Mam ją od dwóch tygodni i obecnie jestem na etapie zbierania w niej„złotych krążków”, aby odblokować dodatkowy poziom. Zebrałem już 162 „złote krążki”, a muszę zebrać 175. Do tej pory przeszedłem tryb fabularny i zapoznałem się z wszystkimi bohaterami, a tych złych unikam, bo bardzo okropnie wyglądają.

Gra LEGO BATMAN 2 jest kolejną z gier z serii LEGO, w którą gram. Bardzo lubię grać w gry z tej serii, ponieważ są ciekawe i pozbawione przemocy. Moim ulubionym bohaterem jest sam Batman. W rzeczywistości nazywa się Bruce Wane i jest właścicielem Wayne Enterprises.

Fabuła gryjest prosta, bo w dalszym ciągu będziemy musieli walczyć ze złem, które wdarło się do Gotham za sprawą Jokera i jego bandy. Twórcy gry rozbudowali jednak ten pomysł i w trakcie rozgrywki przeniesiemy się do znanych z komiksów lokalizacji i spotkamy (wcielimy się) w różnych superbohaterów: Superman, członkowie Ligii Sprawiedliwych, The Flash, Wonder Woman, czy Green Lantern... Wszyscy charakteryzują się różnymi specjalnymi mocami, które przydadzą nam się w trakcie gry.

Mocną stroną jest tryb kooperacji – znak rozpoznawczy serii, otwarty świat zachęcający do zwiedzania i dubbing postaci, a także lekki humor. Zachęcam do wejścia w świat zbudowany z klocków.

Maciej Lange
Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Wróblowicach
Gazetka "WRÓBELEK"
Life is Strange

Life is Strangejest ciekawą grą. Fabuła jejopowiada o losach bohaterek Max i Chloe.

Na początku gry Max wraca, po 5 latach, do miasteczka ArcadiaBay i uczy się w nowej szkole. Pewnego dnia, gdy pyta nauczyciela Jeffersona czymoże pójść do toalety ten pozwala jej. Tam robi ona zdjęcie motylowi. Max widziteż jak wchodzi tam jakiś mężczyzna i dziewczyna. Max chowa się. Mężczyzna idziewczyna kłócą się, mężczyzna grozi, że ją zabije i że nikt nie będzie murozkazywał i zabija ją używając pistoletu. Max chce pomóc ale nagle cofa się.Po kilku minutach ponownie wychodzi z klasy, w celu udania się do toalety. Wtym momencie cofa się ona w czasie. W kolejnej scenie powstrzymuje onaagresywnego mężczyznę i ratuję „zastrzeloną” dziewczynę.  Później, pod koniec gry, Max stanie przedwyborem czy poświęcić Chloe czy Arcadia Bay.

Gra ta polega na wyborach i te wybory są bardzo ważne taksamo jak w kolejnej mojej ulubionej grze The Walking Dead, w której też należyrozwiązywać zagadki, robić zdjęcia oraz wybierać co jest dobre a co złe.

W późniejszych epizodach tej gry dowiadujemy się  o Chloe, o jej życiu prywatnym,  o stosunku  do rodziców  i o jej charakterze. Ajeżeli ktoś nie wie kim jest Chloe to zdradzę tajemnicę, że była ona przyjaciółkąMax pięć lat temu. A jako, że gra polega na cofaniu się w czasie, stały się oneponownie przyjaciółkami. 

Fabuła może wydawać się troszkę dziwna i skomplikowana, zuwagi na cofanie się w czasie, uważam, ze jest ona dobra i warta zagrania. Polecam. 

Patryk Ciekliński
Gazetka szkolna „Ogryzek”
Gimnazjum nr 4 w Rumi  
The walking dead (SEASON ONE)

The walking dead SEASON ONE jest naprawdę ciekawą grą ze względu na zombie i trochę komiksowągrafikę.

Naszym głównym bohaterem jest Lee, który miał trafić dowięzienia, ale na szczęście uniknął tego. Spotyka on Clementine, również  główną bohaterkę, dziewczynkę ok 8-9lat,  którą się zajmie ze względu na wyjazd jejrodziców do sawanny (zgubili się tam) . Lee nauczy ją bronić się przed zombie istrzelać z pistoletu. Podcina jej włosy, żeby zombie nie chwyciły jej za nie.Uważam, że postacie i fabuła są ciekawe. Gra ta głownie polega  na zabijaniu zombie oraz rozwiazywaniuróżnych zagadek. Polecam!

Patryk Ciekliński
Gazetka szkolna „Ogryzek”
Gimnazjum nr 4 w Rumi  
Gothic I

Gothic I to bardzo fajna gra, ze względu na fabułę a także ciekawepostacie, bronie i zaklęcia. Głównym bohaterem jest pewna postać,  która trafia do kolonii więziennej za jakieśprzestępstwo. Gdy ma być on wrzucony do magicznej bariery pewien mag ognia dajęmu list polecony do magów ognia, wtedy go wrzucają do magicznej bariery, wpada ondo stawu i przeżywa.  Strażnik ze staregoobozu o mało go nie zabił, ale został on uratowany przez Diego, który poleca muwybranie sobie jednego z obozów: Stary Obóz, Nowy Obóz  i Obóz na Bagnach. Grata głównie polega na zabijaniu potworów i biciu się z ludźmi,  zdobywaniu doświadczenia, odkrywania tajemnicmagii, zdobywaniu pancerzy broni ….

Gothic podoba mi się przede wszystkim ze względu na interesującą fabułę,zdobywanie bryłek rudy, bariery … A jeżeli nie wiecie co to jest bariera albojak wygląda i po co jest  to zachęcam dozagrania w Gothic I.

Patryk Ciekliński
Gazetkaszkolna „Ogryzek”
Gimnazjum nr 4 w Rumi  „JESIENNY GALOP”

Zagrałem kiedyś w ciekawą grę, która nosi tytuł „StajniaMarzeń Jesienny Galop”. Ta gra uczy miłości do koni, wierności i bycia sobą. Wgrze kupujemy konie, karmimy je i poimy. Sprzątamy boksy i poznajemy jesiennykrajobraz. Wykonujemy zadania i startujemy w konkursach. Gra uczy jadłospisukonnego i ziół przeznaczonych wyłącznie tylko dla tych zwierząt.

Grę można nabyć w magazynie „W siodle”. Magazyn opowiadao historii koni – zwierząt z klasą. Uczy nas o wielu rasach koni z całegoświata. W tym czasopiśmie jest również wiele informacji na temat dyscyplinkonnych.

Każdy z czytelników może zapoznać się z większą liczbągier z serii „Stajnia Marzeń”, które można nabyć w powyższym dwumiesięczniku.Polecam magazyn, gry i książki z serii „Miłość, szkoła, konie i taniec”. Dziękitym pismom i grom poznacie lepiej konie – wspaniałe i niezwykłe zwierzęta

PatrykGabrowski
Redakcjagazetki WRÓBELEK
NiepublicznaSzkoła Podstawowa we WróblowicachFARMING SIMULATOR 15

Farming Simulator 15 to gra symulacyjna dostępna nakomputery i konsolę Xboks 360. Gra ta polega na symulowaniu różnych sytuacjispotykanych przy pracy rolnika lub leśnika. Jest bardzo realistyczna, więctrudno przestać w nią grać. Farming Simulator 15 posiada ponad 140 autentycznychpojazdów i maszyn rolniczych od czterdziestu znanych producentów. W tej grzemożna uprawiać pszenicę, jęczmień, rzepak i kukurydzę oraz hodować kury, owce ikrowy, a także zajmować się leśnictwem.

Gra posiada dwie mapy: Bjornholm i Westbridge. MapaBjornholm posiada czterdzieści jeden małych i średnich pól, farmę, pastwiskoowiec, kurnik, zagrodę krów, bioelektrownię, biogazownię, dwie wioski i młynwiatrowy. Mapa Westbridge zawiera dwadzieścia jeden średnich idużych pól, magazyn, bar, restauracje, tartak, mleczarnie, sklep, przędzalnie ifarmę. Obydwie farmy nadają się na małe i duże maszyny.

Do gry Farming Simulator 15 można pobierać mody, abyurozmaicić grę. Mody mogą zawierać mapy i maszyny rolnicze, których nie ma wwersji podstawowej gry. Można także grać online z piętnastoma osobami. Grę można polecić każdemu, bez względu na to, czy miał doczynienia i wie, na czym polega praca rolnika lub leśnika. Dzięki tej grzekażdy może ogólnie poznać, na czym polega gospodarstwo rolne i gospodarkaleśna. Szybko da się zapoznać z modelami maszyn rolniczych i ich rolą, jakąspełniają na gospodarstwie.

Uważam, że gra jest interesująca i wciągająca, jednak wjej podstawowej wersji nie ma maszyn, które są mi znane. Dlatego oceniam ją5/6.

Filip Ulanecki
Redakcja gazetki WRÓBELEK
Niepubliczna Szkoła Podstawowa we Wróblowicach