Recenzja gry Civilization V

Gra Civilization V jest grą strategiczną z różnymi poziomami trudności i trybami szybkości.

W tej grze można grać różnymi krajami np. Polską w czasie panowania Kazimierza Wielkiego.

Przed rozpoczęciem gry (dowolnym państwem) jest wprowadzenie które opowiada o danym kraju i jego dziejach. Każdy kraj posiada dodatkowe bonusy czasami dobre a czasami negatywne np. Polska ma podwójny zysk z handlu z innymi państwami. Jest tam dużo państw do ogrania i dowiedzenia się czegoś o nich. W tej grze jest kilka sposobów na zwycięstwo takie jak: zwycięstwo kulturowe, naukowe, podbojowe, turystyczne. W tej grze są jeszcze wymiary mapy oraz różne surowce, które ułatwiają rozgrywkę pod wieloma aspektami. Podczas gry można handlować z innymi graczami np. wymieniając się dobrami i pieniędzmi w grze ( pieniądze w grze nie są prawdziwe). Są także rankingi takie jak np. ilość złota i ilość produkcji w danym mieście itp. Są różne wersji, najnowszą wersją jest Civilization VI. Ja najbardziej lubię V, bo jest bardziej uniwersalna i ciekawsza. Posiadam egzemplarz V i bardzo ją polecam. Na pewno wszystkich wciągnie.

Oskar Karwowski , redaktor DwójeczkiValorant to gra z dziedziny FPS, czyli widziana z perspektywy pierwszej osoby. W grze wcielamy się w 1 z 10 dostępnych agentów. Każdy z nich ma swoją rolę w grze:

Szturmowiec

Kontroler

Strażnik

Inicjator

Każda z tych ról ma inne umiejętności np.: Szturmowcy mają umiejętności typowe do zadawania obrażeń przeciwnikom, Strażnicy mają umiejętności typowo obronne mogą rozstawiać pułapki, Kamery i kontrolować drony.

W Valorant mecz zaczyna się od wybrania postaci, za darmo dostępnych jest 5 agentów: Jett, Sova, Phoenix, Sage oraz Brimstone. Pozostałe 5 postaci można odblokować poprzez dostawanie tak zwanego XP, które dostaje się za wygrane oraz przegrane mecze. To jak dużo zrobisz w danym meczu odpowiada ilości XP. Postacie do odblokowania za EXPA to: Viper, Cypher, Omen, Breach i Raze.

Gdy wszyscy wybiorą swoje postacie zostają przeniesieni na 1 z 3 losowych map. Gdy pierwsza runda się zaczyna wszyscy gracze mają do dyspozycji 800 pieniędzy, które mogą wydać na broń, umiejętności lub punkty osłony. W sklepie dostępne są różne rodzaje broni a one dzielą się na swoje własne kategorie:

Broń boczna, czyli pistolety (najtańsza broń w sklepie) dostępnych pistoletów jest 5

Pistolety maszynowe, czyli broń bardzo szybka dostępne są 2 pistolety maszynowe

Strzelby, czyli broń potężna, ale na bliski dystans dostępne są 2 strzelby

Karabiny, czyli najskuteczniejsze bronie na średni dystans dostępne są 4 karabiny

Karabiny Snajperskie, czyli broń na daleki dystans dostępne są 2 karabiny snajperskie

Broń ciężka, czyli broń szybka z dużo ilością naboi dostępne są 2 bronie ciężkie

Taki duży wybór a na pierwszą rundę, tak zwaną pistoletówkę, stać nas jest jedynie na broń boczną. Kolejne można kupić, jak zdobędziesz pieniądze za zagranie w kolejne części meczu. Drużyny dzielą się na atakujących i obrońców. Rolą atakujących jest podłożenie bomby w 1 z 3 lub 2 miejscach do podłożenia bomby i dopilnowanie, żeby wybuchła. Rolą Obrońców jest bronienie punktów do podkładania bomb oraz gdy jest podłożona rozbrojenie jej przed czasem. Drużyna musi zdobyć 13 wygranych rund, żeby wygrać cały mecz a mecze trwają około 40-50 min. Wydaję się długo, ale gra ma szybkie rundy 1.30 min. Gra jest w 100% darmowa, żeby ją zdobyć trzeba było oglądać streamy na platformie streamingowej Twitch i czekać aż uzyskasz dostęp do gry. Niestety gra była w zamkniętej becie i już nie można uzyskać klucza a ten kto go zdobył może cieszyć się, że zdążył. Gra będzie dostępna za darmo dla wszystkich od 2 czerwca.

W grze występują mikro płatności, czyli za prawdziwe pieniądze można kupić sobie malowanie broni.

Moje wrażenia z gry są bardzo pozytywne i myślę, że jest jedną z moich ulubionych. Chętnie polecę ją każdemu.

Kacper Mojzel, DwójeczkaGrę Age of civilization 2 warto polecić

W tej grze możemy wcielić się w dowolny kraj na świecie jaki istnieje.

Jest tam funkcja multiplayer ,czyli można grać ze znajomymi online, ale tylko przez steama lub grać samodzielnie i rozmawiać ze znajomymi przez telefon. Jest to gra strategiczna, ponieważ można tam prowadzić wojny i specjalne intrygi np. zapłacenie innemu państwu, żeby zaatakowało inne państwo, które nam nie odpowiada lub wypowiada nam wojnę, ale jest zbyt silne lub jesteśmy w kiepskiej sytuacji finansowej oraz jest wysoka inflacja lub rebelia, której nie możemy opanować.

Są tam też punkty badań ,które dają np. mniejsze koszty utrzymania wojska lub kosztów wynalezienia punktów badań , są też punkty gospodarcze ,które świadczą, jaka jest sytuacja w danym państwie i o jego dochodzie, który jest potrzebny do zakupu wojska, rozbudowy gospodarki, tworzenia różnych miejsc, które pomagają np. w badaniach i przychodowi z gospodarki. Wracając do rozgrywki, można tam zawiązywać sojusze z innymi państwami, żeby pomogły nam np. w wojnie z innym państwem lub pożyczyć od nich pieniądze na ogarnięcie kiepskiej sytuacji w państwie. Niektóre państwa mają wyzwania np. Turcja może odtworzyć Imperium Osmańskie lub Polska może stworzyć Rzeczpospolitą Obojga narodów i Międzymorze. Jest tam jeszcze wiele innych opcji ,które polecam odkrywając samemu tajniki tej super gry.

Zapomniałem wspomnieć ,że tę grę stworzył Polak Łukasz Jankowski, który stworzył tak samo pierwszą część tej gry. Aktualnie twórca pracuje nad 3 częścią, prawdopodobnie ma być jeszcze lepsza od tej obecnie, niektórzy gracze stworzyli modyfikacje do gry, które np. dodają małe państwa takie jak np. Watykan lub Lichtenstein najpopularniejszą modyfikacją jest ,,Addon+”.

Polecam tą grę ponieważ jest bardzo wciągająca , można rozwinąć wiedzę geograficzną i poznać stolice wielu państw, z którymi się walczy oraz poczuć się jak władca państwa.

Oskar Karwowski
Gra Battlefield V - dzięki niej poznamy historię II Wojny Światowej

Gra Battlefield V opowiada o II Wojnie Światowej, a konkretnie o nieopowiedzianych opowieściach wojennych z krajów takich jak: Norwegia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania.

Gra posiada tryb online, w którym możemy grać jako Niemcy, Japonia, USA oraz Wielka Brytania. Warto wspomnieć ,że Anglicy i Amerykanie w tym trybie mówią w języku polskim a za to Niemcy i Japonia mówią w swoich językach. Ostatnio miała miejsce aktualizacja, w której dodano właśnie USA i Japonię oraz tryb ,,Wojna na Pacyfiku” opowiadający o wojnie USA z Japonią na Pacyfiku i jego wyspach. Wracając do opowieści wojennych podczas nich, będąc np. Niemcami możemy jeździć legendarnym czołgiem ,,Tygrysem” ,albo Norwegią i będziemy niszczyć fabrykę „ciężkiej wody”, dzięki niej Niemcy miały wyprodukować bombę atomową, która miała im pomóc wygrać wojnę. Według mnie najlepszym trybem jest tryb Online i misje z nim związane takie jak :przejęcie, wojenne wzmagania, wielkie operacje, wyłom. Gra jest dostępna na PS4, Xbox one i PC-, czyli komputery stacjonarne oraz laptopy.

Według mnie gra ta jest warta uwagi i przekonania innych do wspólnej rozrywki. Sam posiadam grę Battelfield V i bardzo gorąco ją polecam wszystkim graczom.

Oskar Karwowski
Recenzja gry komputerowej Star Stable

Gra o nazwie Star Stable jest to gra o koniach, którą pobiera się na swój komputer, wchodząc na główną stronę producenta.

W grze wchodzimy w rolę dziewczyny, która ma własnego konia i wykonuje zadania, bierze udział w wyścigach konnych, zdobywa reputację, która odblokowuje nowe zadania, poznawać nowych przyjaciół, z którymi można pisać na czacie w grze oraz zdobywać nowy wyższy poziom. Za darmo można grać do piątego poziomu. Później należy kupić Star Rider, aby można było grać dalej.

Gra posiada wiele zalet i walorów edukacyjnych. Gracz nabywa umiejętności interpersonalnych i uczy się tworzenia trwałych relacji poprzez rozmowę i udział w tworzonych przez innych graczy klubach jeździeckich. Ma możliwość rozwiązywania problemów w ramach wyzwań, jakie nieustannie rozwijany świat gry stawia przed graczami. Kolejną zaletą jest nauka odpowiedzialności za posiadane pieniądze, zarządzając środkami w wirtualnej walucie Star Coins. Dzięki dodawanym co tydzień nowym treściom Star Stable zachęca do czytania, przy jednoczesnym angażowaniu się w historię.

Gra jest co tydzień aktualizowana i są dodawane nowe zadania. Ważne jest, aby pamiętać o codziennej opiece nad koniem. Za wykonywane zadania dostaje się monety, za które można kupić nowe ubrania oraz wyposażenie dla konia.

Gra jest przeznaczona dla osób w każdym wieku – trafi w gusta dzieci i starszych.

Martyna Paciorek

Redakcja WRÓBLEK
Recenzja gry Sliter.io

Ostatnio mogłam się zmierzyć z grą o nazwie Sliter.io. Jest to gra o wężach, które należy zabijać, aby zdobyć punkty. Każdy może wybrać wygląd i kolor węża.

Samo sterowanie naszym robaczkiem jest stosunkowo proste, gdyż porusza się on po prostu za naszym kursorem. Tam, gdzie na planszy ustawimy kursor myszki tam właśnie nasz robaczek będzie się kierował i nasza zręczność ma tutaj ogromne znaczenie. Naszym zadaniem jest po pierwsze blokowanie drogi innym robaczkom pełzającym po planszy. Do tego sami musimy unikać wpadnięcia na robaka innego gracza. Takie zderzenie kończy się tym, że giniemy, a po nas zostaje dużo kolorowych kulek, które zasilą graczy pozostałych na planszy. Podstawą jest tutaj więc niejako czas przetrwania na planszy. O ile małym robaczkiem możemy poruszać się dość sprawnie, tak w przypadku bardzo dużego zaczynają się robić trudniej. Z drugiej strony łatwiej jest zapędzać innych przeciwników w kozi róg, zabijać ich, a potem zbierać po nich pozostałości.

Elementem przyciągającym graczy jest możliwość pogrania sobie zupełnie za darmo. Do tego wszystkiego gra działa w każdej przeglądarce i nie wymaga żadnej instalacji. Oznacza to, że możemy sobie pograć w każdej wolnej chwili.

Martyna Paciorek

Redakcja WRÓBELKA
Recenzja gry Minecraft

Mojej recenzji poddam grę o nazwie Minecraft. Jest to gra opierająca się na przetrwaniu w świecie, który w całości składa się z kwadratów. Należy zaspokajać swój głód, walczyć z potworami i ulepszać swój ekwipunek za pomocą kopania rozmaitych rud (takich jak żelazo, złoto, diamenty i tym podobne) w kopalniach.

Gra ma nielimitowany świat i różne środowiska, np. las dębowy, pustynia, sawanna, góry. Użytkownicy mogą budować co chcą, z czego chcą i gdzie chcą.

Wszystko nie dzieje się w jednym świecie, ponieważ za pomocą portali można podróżować do Piekła i Kresu. Każdy z nich wygląda inaczej oraz ma inne zasoby.

Głównym celem gry jest pokonanie smoka Kresu, lecz to nie przeszkadza w późniejszej rozgrywce, gdyż po zwycięstwie dalej można doznawać niesamowitych przygód.

Bardzo polecam tę grę, bo pobudza wyobraźnię i umożliwia ujrzeć światło dzienne rozmaitym pomysłom. Dodatkową zaletą jest funkcjonalność i prostota. Miejsca akcji pozwalają na poznanie architektury różnych miejsc i epok. Świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Martyna Paciorek

Redakcja WRÓBELKA