#1 wyzwanie FOTO! 

Jaki jest najlepszy aparat? Co to są złote godziny i trójpodział? Jak łapać perspektywę i czy warto zoomować? 

Specjalnie dla Junior-Fotografów w wyzwaniu FOTO na te i inne pytania odpowiedziała Sylwia Dąbrowa, szefowa działu foto w Agencji Informacyjnej Polska Press. Prowadzącą wspierali: Teresa Bartelska, Rozalia Frąckiewicz, Oliwia Motyka-Radłowska z redakcji gazetki "Szkoleś" ze Szkoły Podstawowej nr 220 w Warszawie i Kamil Niedek z Zespołu Szkół nr 2 w Brwinowie. Za montaż dziękujemy Damianowi Dragańskiemu, operatorowi serwisu naszemiasto.pl.

Kliknij w poniższy obrazek i przejdź do prezentacji. 

 

do kolejnych slajdów przejdziesz za pomocą klawiszy strzałek < / >


 WYZWANIE = 2 KONKURSY 

W każdym wyzwaniu z cyklu #juniorlab czekają na Was atrakcyjne konkursy. Udział w nich to doskonała okazja na wykorzystanie porad z danej lekcji i sprawdzenie swoich umiejętności. W wyzwaniu pojawią się zawsze: konkurs dla zespołu redakcyjnego oraz konkurs indywidualny dla uczniów. W #1 wyzwaniu FOTO zaprosiliśmy naszych juniorowych użytkowników do konkursów:


 #1  NAJLEPSZA JESIENNA GAZETKA 

Zadanie polegało na stworzeniu pięknej gazetki w edytorze na www.juniormedia.pl, pełnej jesiennych zdjęć, oczywiście przy wykorzystaniu porad z naszego #1 wyzwania FOTO. Uczestnicy pamiętali o:

  • dobrym zdjęciu na okładce, 
  • jesiennej tematyce wydania,
  • jakości zdjęć, stosując nasze porady!


NAGRODY! 

Jury w składzie Sylwii Dąbrowy i zespołu Junior Media, wybrało najlepszą jesienną gazetkę i zwycięski zespół otrzymał urządzenie wielofunkcyjne - drukarkę, skaner, xero w jednym, do użytku w swojej szkolnej redakcji.

Wyróżniliśmy również 2 gazetki, których autorzy otrzymali zestawy gadżetów Junior Media i koszulki #juniorlab.

KTO WYGRAŁ? 

Szczegółowe wyniki opublikowaliśmy w zakładce: wyniki #1 wyzwania foto


 #2  NAJLEPSZY PORTRET  
Przygotowaliśmy też coś dla najlepszych Junior-Fotoreporterów! Ta konkurencja polegała na wykonaniu zdjęcia portretowego, na którym znajdują się co najmniej 2 osoby. Zachęcaliśmy uczestników do zabawy: perspektywą, kompozycją oraz wykorzystania naszych porady fotograficznych. Ze wszystkich zgłoszonych zdjęć utworzyliśmy piękną galerię portretów, dostępną na stronie: galeria portretów #1 wyzwania

NAGRODY! 

Autor najlepszego portretu otrzymał aparat do fotografii natychmiastowej, Fujifilm Instax Mini, który automatycznie drukuje zdjęcia rozmiaru karty kredytowej. 

Jury, w składzie Sylwii Dąbrowy i zespołu Junior Media, przyznało również dodatkowo 2 wyróżnienia. Autorów wyróżnionych zdjęć nagrodzimy zestawem gadżetów Junior Media i koszulkami #juniorlab.

 KTO WYGRAŁ? 

Szczegółowe wyniki opublikowaliśmy w zakładce: wyniki #1 wyzwania foto


Zostań mistrzem fotografii!