WYZWANIE #JUNIORLAB
 ANIMACJA POKLATKOWA 

Druga edycja #juniorlab #02 wystartowała! Zapraszamy Was do pierwszego w tym roku szkolnym wyzwania, w którym poznacie technikę tworzenia FILMÓW POKLATKOWYCH. Nic Wam to nie mówi? Zobaczcie sami co to takiego:

 
Makulatura from Alicja Szulc on Vimeo.

Wyzwanie jest wyjątkowe, gdyż przygotowała je specjalnie dla Was Alicja Szulc, na co dzień animator kultury, fotograf i pedagog. Związana z siecią Latających Animatorów Kultury oraz Towarzystwem Inicjatyw Twórczych “ę”. Niektórzy z Was mieli już okazję poznać Alicję na warsztatach z tworzenia Gifów i animacji poklatkowej, w wakacje podczas Letniej Szkoły Junior Media. Teraz tajniki wiedzy tworzenia takich filmów może poznać każdy w cyklu  #juniorlab  i to bez wychodzenia z domu. :)

Otwórzcie poniższą prezentację i poznajcie instrukcję pierwszego w tym roku wyzwania #juniorlab ANIMACJA POKLATKOWA KROK PO KROKU.


 

do kolejnych slajdów przejdziesz za pomocą klawiszy strzałek < / >


 A TERAZ SPRAWDŹ CO POTRAFISZ! 

Jeśli już zapoznaliście się z instrukcją i poradami, które przygotowaliśmy dla Was w prezentacji, spróbujcie własnych sił w tworzeniu filmów poklatkowych. Tradycyjnie zapraszamy do 2 zadań konkursowych, w których oczywiście czekają na Was nagrody:


 WYZWANIE DLA ZESPOŁU 

W swojej redakcji wykonajcie 60 sekundową animację poklatkową, będąca opowieścią o pięknej, polskiej jesieni. Możecie wykorzystać dowolny materiał (papier, plastelina, lalki, materiały sypkie, liście, kasztany).

Doceńcie jej kolory, atrybuty, wykorzystajcie kasztany, liście. Pamiętajcie, żeby animacja zawierała jakąś krótką historię. To może być na przykład historia kasztana, który nie chciał spaść z drzewa.

Animacja nie musi zawierać muzyki. Format pliku oraz sposób wykonania dowolny - dozwolone aparat fotograficzny, tablet, aplikacja, telefon. Podeślij nam plik z animacją lub link na adres: [email protected].W tytule maila prosimy wpisać: #juniorlab animacja - zad. zespołowe

 Na prace czekamy do 6 listopada br.


 WYZWANIE INDYWIDUALNE 

Dla tych, którzy pewniej czują się w animacji poklatkowej, zadanie trochę trudniejsze - wykonanie animacji poklatkowej trwającej 90 sekund. Animacja ma być opowieścią na temat: Jak to się stało, że moje miasto ma tak na imię? Tu zapraszamy Was do pisania, wymyślania swoich legend na ten temat. Mogą to być jak najbardziej nieprawdziwe historie - ruszcie wyobraźnią, bo scenariusze będą również punktowane.

Oceniana będzie także ścieżka dźwiękowa - koniecznie zadbajcie o muzykę lub dubbing.

Na 90 sekundowe animacje, pliki dobrej jakości w formacie mp4 lub mov, zawierające ścieżkę audio i video czekamy do 6 listopada br. Przesyłajcie je na adres: [email protected]. W tytule maila prosimy wpisać: #juniorlab animacja - zad. indywidualne

Pamiętaj, aby przesłać zgodę rodziców na udział w konkursie! Pobierz formularz i skan podpisanej zgody prześlij razem z pracą konkursową! (formularz)


 NAGRODY 

Dla zespołu:

I MIEJSCE - TABLET NTT 11”   + 30 pkt. na konto zespołu

II MIEJSCE -  APARAT CYFROWY SONY   + 20 pkt. na konto zespołu

III MIEJSCE  - APARAT CYFROWY SONY   + 15 pkt. na konto zespołu

Dla Juniora:

I MIEJSCE - APARAT FIJIFILM INSTAX mini 8   + 10 pkt. na konto zespołu

II MIEJSCE  - APARAT FIJIFILM INSTAX mini 8   + 10 pkt. na konto zespołu

III MIEJSCE -  APARAT FIJIFILM INSTAX mini 8   + 10 pkt. na konto zespołu


Wszystkie redakcje, które zgłoszą swoją pracę do konkursu otrzymają +5 pkt. w rankingu #juniorlab


 Regulaminy konkursów 

Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdziecie w regulaminach:

Regulamin #juniorlab ANIMACJA POKLATKOWA - zadanie zespołowe (pdf)

Regulamin #juniorlab ANIMACJA POKLATKOWA - zadanie indywidualne (pdf)

Formularz zgody opiekunów prawnych (pdf)