"Dziennik Zachodni"z okazji Dnia Dziecka zredagowany przez Junior Redakcje

27 maja w redakcji "Dziennika Zachodniego" odbyło się kolegium redakcyjne z udziałem młodzieży i opiekunów naszych szkolnych redakcji oraz dziennikarzy z redakcji dziennika. Do przedsięwzięcia zaproszonych zostało 14 szkół z regionu, w różnym przedziale wiekowym.

 27 maja w naszej redakcji odbyło się kolegium redakcyjne z udziałem dzieci i opiekunów szkolnych redakcji oraz dziennikarzy z redakcji „Dziennika Zachodniego”. Do przedsięwzięcia zaproszonych zostało 14 szkół z naszego regionu, w różnym przedziale wiekowym. Praca została podzielona na zasadach panujących w redakcji „Dziennika Zachodniego”. Dzieci i młodzież napisały teksty o nurtujących ich problemach.  W ten sposób powstały strony zachowujące redakcyjne sekwencje ale gwarantujące młode spojrzenie. „Mamo, tato tego mi nie kupujcie - bo to obciach”, „Jak mogliście żyć bez komórek”, „Ile kieszonkowego dać dziecku?”, „Mieszkanie na wsi to nie wstyd” - to tylko niektóre z tematów opublikowanych dziś na łamach „Dziennika Zachodniego”.

Tekstom towarzyszą zdjęcia młodych redakcyjnych zespołów Junior Media, okładek redagowanych przez nich gazetek szkolnych oraz fotoreportaż z kolegium redakcyjnego w Media Centrum - siedziby Dziennika Zachodniego.