Junior Media - komunikat

Od kilku miesięcy cały świat mówi o epidemii koronawirusa, która spowodowała utrudnienia we wszystkich dziedzinach życia. Sytuację tę odczuwacie zwłaszcza Wy – uczniowie, Wasi nauczyciele i rodzice. Z dnia na dzień szkoły zostały zamknięte, a codziennie życie - znacznie utrudnione. Wszystko to jednak dzieje się z troski o zdrowie i życie nas wszystkich. Aby zminimalizować ryzyko musimy być solidarni, choć wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami.

W Junior Media zawsze stawialiśmy na pierwszym miejscu Was, Junior dziennikarzy. Chcieliśmy umożliwić Wam tworzenie gazet, nauczyć Was korzystania z nowych mediów, a tym samym – dać Wam możliwość mówienia o Waszej szkolnej społeczności własnym głosem.

W tej trudnej sytuacji, która opanowała cały świat, również myślimy przede wszystkich o Was: o Waszym zdrowiu i bezpieczeństwie. Wiemy już, że skutki epidemii będą odczuwalne na pewno przez najbliższe miesiące. W związku z tym jesteśmy zmuszeni odwołać Letnią Szkołę Junior Media, aby nie narażać Waszego zdrowia.

Każdego roku, działania w Junior Media odbywały się przez cały rok szkolny. W tym roku, w związku z zamknięciem szkół, od połowy marca nastąpiła przerwa – nie odbywały się żadne wyzwania Juniorlab ani konkursy, w których moglibyście wykazać się swoimi umiejętnościami. Z tego względu nie jest również możliwe sprawiedliwe i rzetelne wybranie najlepszych szkolnych redakcji.

Mamy nadzieję, że zrozumiecie tę decyzję. Podejmujemy ją dla Waszego dobra.