Junior Media poleca odblaski od PZU!

PZU wystartowało z ogólnopolską kampanią społeczną mającą na celu poprawę widoczności dzieci na drodze oraz ograniczenie wypadków z ich udziałem. Do połowy września firma przekazała 1,6 miliona odblasków dla uczniów szkół podstawowych z klas I- III w całej Polsce.

PZU rozdaje dzieciom odblaski from Polska Press Grupa on Vimeo.


Jak tłumaczą przedstawiciele PZU, „Akcja Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze” ma na celu edukowanie w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych, ich rodziców oraz nauczycieli. Akcja swoim zasięgiem objęła zarówno szkoły publiczne, jak i prywatne – łącznie jest to blisko 14 tys. placówek.

- W 2017 roku w Polsce ucierpiało w wypadkach 911 dzieci poruszających się pieszo po drogach. To za każdym razem były tragedie. Chodzi nam o to, żeby takich sytuacji było jak najmniej - mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej akcję Paweł Surówka, prezes PZU. - Chcemy być nie tylko ubezpieczycielem, który sprzedaje polisy i płaci odszkodowanie, ale spółką, która realnie dba o to, żeby Polacy byli bardziej bezpieczni- dodał prezes PZU.

Odpowiedzialność za przygotowanie najmłodszych do uczestniczenia w ruchu drogowym spoczywa na rodzicach i nauczycielach. Dzieci powinny umieć zadbać o siebie i swoje bezpieczeństwo na drodze, a swoim zachowaniem nie stwarzać zagrożenia dla innych. PZU dostarczając dzieciom odblaski, a rodzicom i nauczycielom materiały edukacyjne, chce zachęcić ich do działań w celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych.

- Jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się znacznie bardziej bezpieczni. Wystarczy przypiąć odblask do plecaka szkolnego lub założyć na rękę. Taka mała rzecz – odblask, w pewnych sytuacjach może okazać się bezcenna i uchronić dziecko przed wypadkiem. – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dla MEN bezpieczeństwo uczniów w szkołach jest jednym z priorytetowych działań w ramach polityki oświatowej państwa. - Z dużą radością przyjmuję akcję PZU. Nie ukrywam, że zależy nam na tym, żeby mieć jak najwięcej partnerów, którzy wspierają szkoły m.in. w zakresie bezpieczeństwa- dodała Minister Edukacji Narodowej, Anna Zalewska.

Prawo o ruchu drogowym stanowi, że osoba poruszająca się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązana używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.