Letnia Szkoła Junior Media 2019 za nami!

Letnia Szkoła Junior Media 2019 trwała od 15 do 21 lipca br. Była nagrodą za ciężką pracę Junior dziennikarzy w roku szkolnym 2018/2019. W tym roku zabraliśmy najbardziej zaangażowanych redaktorów do Amerykańskiego Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach.

  


W Letniej Szkole Junior Media wzięło udział 29 uczestników z najlepszych szkolnych redakcji: Julia Banasiak, Kinga Stachowska, Amelia Spieć i Jakub Lewandowski z gazetki „Express Społeczniaka”, Magdalena Sierhart, Natalia Bohatkiewicz, Agata Krauz i Oliwia Kotowska z „Niecodziennika Szkolnego”, Natasza Morgiel – Zarzycka, Sandra Kuczyńska, Magdalena Kostrzak, Jaśmina Findling ze „Szkolnego Donosiciela”, Sylwia Dobrowolska, Natalia Majewska i Maks Małecki z redakcji „Dwójeczki”, Aleksandra Wolska, Debora Luberda i Julia Krakowska ze „Zlepka”, Kacper Szkop, Michał Kurtyka i Maksymilian Pawłowski z gazetki „WagnerPress II”, Zuzanna Setkowicz i Patryk Ołdak z „The Voice of Students”, Katarzyna Blicharczyk i Natalia Szarek z „Lidera”, Aleksandra Adamczuk i Natalia Gaweł z „PiSAKa” oraz Karina Zawada i Szymon Pawlaczyk z gazetki „Głos Siódemki”.

  

Podczas kolonii młodzi dziennikarze korzystali bez ograniczeń z atrakcji oferowanych przez Amerykański Park Rozrywki TWINPIGS w Żorach. Poza tym, odwiedzili Park Wodny Aquarion oraz dowiedzieli się trochę o historii miasta oraz o ogniu w Muzeum Ognia.

  

    

  

Ważną częścią pobytu były warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Julię Karasiewicz, Multimedia Managera z Polska Press Grupy. Przybliżyła Junior dziennikarzom historię filmu, a także techniki tworzenia animacji poklatkowych. Pod jej kierunkiem uczestnicy przygotowali także własne, bardzo ciekawe animacje!