MegaMisja i #SuperKoderzy – cyfrowe programy dla szkół, nabór trwa do 15 maja

Tylko do 15 maja do godz. 17:00 przyjmowane są zgłoszenia do bezpłatnych programów edukacyjnych MegaMisja i #SuperKoderzy. To dzięki nim twoje dziecko dowie się, jak wykorzystywać cyfrowe technologie w sposób mądry, ostrożny i krytyczny. Szkoły podstawowe, które zgłoszą się do MegaMisji, otrzymają wsparcie i pomoce edukacyjne, a uczestniczące w #SuperKoderach – grant na zakup nowoczesnego sprzętu.

  

Od 2015 roku 800 szkół skorzystało z MegaMisji, a 340 – z #SuperKoderów. To blisko 30 000 uczniów! Programy trwają dalej i będą się rozwijały. Ich organizatorem jest Fundacja Orange.

– Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do zgłoszenia się do bezpłatnych programów MegaMisja i #SuperKoderzy. Nauczyciele będą mogli rozwinąć swoje cyfrowe umiejętności i skorzystać z inspirujących scenariuszy zajęć. Szkoły dostaną granty i nagrody, a uczniowie nauczą się bezpiecznego, kreatywnego i mądrego poruszania się w cyfrowym świecie – zachęca Ewa Krupa, Prezes Fundacji Orange.

Udział w MegaMisji oraz #SuperKoderach daje korzyści zarówno uczniom, nauczycielom, jak i szkole. Dzięki programom dzieci uczą się się m.in. zasad bezpiecznego korzystania z sieci, programowania, tworzenia kampanii społecznych, konstruowania robotów. Scenariusze lekcji skonstruowane są w taki sposób, by najmłodsi poznali czym jest netykieta, potrafili odróżniać fakenewsy od prawdziwych informacji, a także zaznajomili się z prawem autorskim w sieci.

Program MegaMisji dostosowany jest do potrzeb młodszych dzieci z klas od 1 do 3. Zajęcia odbywają się w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika. Misja, w której dzieci biorą udział ma na celu wykonanie kolejnych zadań i zdobycie punktów, które wymienia się na gwarantowany sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i pomoce edukacyjne dla szkoły. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych dzięki programowi #SuperKoderzy nauczą się programowania i podstaw robotyki. Co ciekawe, wiedzę zdobywać będą nie tylko na informatyce, lecz także na zajęciach z innych przedmiotów, np. lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki. Poznają cyfrowe narzędzia, nauczą się logicznego myślenia i pracy zespołowej. A wszystko w ramach lekcji, które wpisują się w wymogi podstawy programowej! Placówki zakwalifikowane do udziału w #SuperKoderach otrzymują dotację na zakup sprzętu potrzebnego do prowadzenia zajęć i pomocy dydaktycznych.

– Zachęcam wszystkie szkoły podstawowe do udziału w MegaMisji oraz #SuperKoderach. Wybrane placówki odwiedzę osobiście i spotkam się z uczniami, którzy najlepiej wykonają zadania podczas realizacji MegaMisji. Powodzenia! – mówi Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci oraz ambasador programu MegaMisja.

Tegoroczny nabór do MegaMisji (dla klas 1-3) oraz #SuperKoderów (dla klas 4-8) trwa do 15 maja do godz. 17:00. Szkoły mogą zgłaszać się do programów (obu lub tylko jednego z nich) wypełniając prosty formularz online na stronie www.fundacja.orange.pl/rekrutacja.

Więcej informacji: www.megamisja.pl.

Programy objęte są patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.