Mikołajki z Junior Media i Ambasadą Niemiec. Było super!

4 i 5 grudnia gościliśmy w Warszawie laureatów konkursu Mikołajki z Junior Media i Ambasadą Niemiec. W tym czasie poznali nieco historii Warszawy oraz przeprowadzili niesamowity wywiad! Zobaczcie, jak się sprawdzili!

Najlepsze pytania do wywiadu z Ambasadorem Niemiec, Rolfem Nikelem, oraz opisy miejsc do obejrzenia w Warszawie napisały redakcje „Lidera”, „Piórka” i „Szkolnego Donosiciela”.

W poniedziałek, 4 grudnia, przedstawiciele zwycięskich redakcji wraz z opiekunami wzięli udział w przygotowanej przez Ambasadę Niemiec lekcji o obyczajach i historii naszego sąsiada oraz o samej Ambasadzie. Potem przyszedł czas na najważniejszy element wizyty: wywiad z Ambasadorem! Junior dziennikarze, mimo zdenerwowania, poradzili sobie doskonale! Każdy miał okazję zadać panu Nikelowi swoje pytanie. Rozmowa dla młodych dziennikarzy była ciekawą przygodą, a dla Pana Ambasadora – nowym doświadczeniem :) 

 


Wywiad młodych dziennikarzy jest dostępny do pobrania tutaj . 


Młodzi dziennikarze, będąc w Warszawie, wzięli również udział w spacerze, podczas którego przewodnik opowiedział im o historii Warszawy. Mieli okazję zobaczyć ważne i ciekawe miejsca, m. in. Królewski Ogród Świateł w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki oraz warszawską starówkę. 

    

Fot. Krzysztof Górecki

  

Fot Krzysztof Górecki


  

Fot. Krzysztof Górecki

 

 Fot. Krzysztof Górecki