Wakacje dla młodych dziennikarzy od Polska Press Grupy!

Już po raz czwarty Polska Press Grupa, organizator projektu Junior Media, zaprasza młodych dziennikarzy ze szkolnych redakcji na Letnią Szkołę Dziennikarstwa.

 


W tym roku wypoczynek odbędzie się w Uzdrowisku Termalnym Uniejów, które jest Głównym Partnerem Letniej Szkoły. 30 Junior Dziennikarzy z najbardziej aktywnych redakcji szkolnych w całej Polsce będzie szkolić swój warsztat dziennikarski pod okiem redaktorów z Polska Press oraz ekspertów od bezpiecznego Internetu z Fundacji Orange. Najlepsi w tym roku okazali się: Niecodziennik Szkolny z Piły, Express Społeczniaka z Lubina, Matmomania z Tych, Lider z Odrzykonia, Szkolny Donosiciel z Lotynia, Wróbelek z Wróblowic, Nasza Dwójka z Humnisk, Kurier Jedynki z Czerwionki-Leszczyn, Korczynek z Katowic i The voice of Students z Zalasia. Młodzi dziennikarze przez cały rok szkolny uczyli się od ekspertów nowoczesnych technik dziennikarskich oraz brali udział w wielu konkursach za co otrzymywali punkty. Na podstawie końcowego rankingu wyłoniono dziesięć redakcji, których przedstawiciele w połowie sierpnia wezmą udział w bezpłatnych koloniach.


Junior Media to projekt edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli. Już od siedmiu lat rozwijamy pasje dziennikarskie dzieci i młodzieży oraz wspieramy tworzenie profesjonalnych gazetek szkolnych udostępniając makiety prawdziwych dzienników regionalnych należących do Polska Press Grupy. Junior Media to wspaniała zabawa, konkursy z wartościowymi nagrodami i rozwój umiejętności w jednym. W projekcie bierze udział ponad 2500 polskich szkół, a we wrześniu 2017 roku ruszy jego kolejna, ósma już, edycja. Projekt wspiera Fundacja Orange. Szczegóły na www.juniormedia.pl.