Od wieków dziennikarze do opowiadania historii wykorzystywali różne narzędzia, które służyły lepszemu snuciu opowieści. Jednym z takich narzędzi jest np. fotografia. W redakcji „Dziennika Zachodniego” do opowiadania historii wykorzystujemy nie tylko fotografię, ale także inne media, takie jak: filmy, dźwięki, mapy czy linie czasu. 

Dlaczego to robimy? Ponieważ chcemy jak najciekawiej opowiedzieć historie i nie zanudzić naszego widza. W końcu nikt nie lubi nudnych książek, prawda?

Zapraszamy Was do poznania tajników przygotowywania interaktywnych reportaży, pełnych ruszających się zdjęć, odkrywczych map czy ciekawych filmów. Pokażemy Wam jak rozpocząć swoją przygodę multimedialnego „opowiadacza historii” i jak to robią redaktorzy w „Dzienniku Zachodnim”.

W poniższej prezentacji wybierzemy się do świata technologii, która pomaga redakcji „Dziennika Zachodniego” przygotowywać multimedialne oraz interaktywne reportaże. Materiał przygotował Karol Gruszka, redaktor serwisów dziennikzachodni.pl i slask.naszemiasto.pl.


Kliknij w poniższy obrazek i przejdź do prezentacji. 
Prezentacja otworzy się w oddzielnym oknie przeglądarki.

  
do kolejnych slajdów przejdziesz za pomocą klawiszy strzałek < / >