wyszukiwanie recenzji - kliknij jednocześnie ctrl + F



 Wracamy z akcją JUNIOR KRYTYK!

W sekcji JUNIOR KRYTYK  znajdziecie recenzje autorstwa Junior Dziennikarzy. Nasi recenzenci - w wieku 7-18 lat - wydają swoją opinię na temat książek, filmów, gier komputerowych, gier planszowych, przedstawień teatralnych, albumów muzycznych i wszystkiego, co tylko pojawiło się w ich głowach. 


 



 Każdy może zostać Junior Krytykiem 

W akcji JUNIOR KRYTYK  móże wziąć udział każdy uczeń - od szkoły podstawowej do średniej, który lubi wyrażać swoją opinię. Każda recenzja jest dobra! Właśnie dlatego WRACAMY Z AKCJĄ JUNIOR KRYTYK! Natknęliście się na ciekawy film, interesującą książkę czy wciągającą grę planszową lub komputerową, a może uczestniczyliście w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym? Napiszcie recenzję i wyślijcie ją na adres: kontakt@juniormedia.pl


 W razie potrzeby poproś o pomoc! 

Jeśli będziesz potrzebował pomocy z pisaniem recenzji, poproś o pomoc rodziców, Twojego nauczyciela od polskiego albo opiekuna gazetki szkolnej. Na pewno z przyjemnością sprawdzą Twój tekst i udzielą wskazówek. W dodatku zawsze możesz sprawdzić jak robili to inni, czytając recenzję już opublikowane w serwisie w zakładce "junior krytyk", dostępnej na stronie: http://www.juniormedia.pl/junior-krytyk/ksiazka 


 Co można zyskać w akcji Junior Krytyk? 

1) Twoja recenzja w serwisie juniormedia.pl 

2) Dla wytrwałych: zestaw gadżetów Junior Media i CERTYFIKAT JUNIOR KRYTYKA

3) Dodatkowe punkty na konto swojej szkoły w rankingu #juniorlab (za każdą recenzję +3 pkt. dla zarejestrowanych na stronie www.juniormedia.pl Junior dziennikarzy)


Patroni akcji:  

                 




„Mikołajek- płacz… ze śmiechu!”

Podczas jednej z wizyt w księgarni moją uwagę zwróciła okładka książki, której autorem jest Rene Goscinny oraz Jean Jacques Sempe. „Mikołajek”, bo o tej książce mowa, czytany jest od wielu lat i wciąż bardzo popularny.

Utwór opowiada o przygodach chłopca o imieniu Mikołaj i jego paczki. Każdy z jego kolegów jest inny: Kleofas- najgorszy uczeń w klasie, Alcest- wiecznie głodny, Ananiasz- pupilek pani w szkole, Gotfryd- schludny i bogaty, Rufus-noszący policyjny gwizdek, Euzebiusz-lubiący się bić i Joachim, który najlepiej gra w kulki. Nie zabrakło także dziewczynek Jadwini i Ludeczki, którą główny bohater bardzo lubi. Większość czasu dzieci spędzają w szkole lub na podwórku, gdzie przeżywają mnóstwo przygód.

Czytanie tej książki okazało się świetną zabawą, ponieważ pełno w niej zaskakujących i śmiesznych historyjek, ciekawych dialogów, które przykuwały moją uwagę. Na szczególne wyróżnienie zasługują fantastyczne ilustracje wykonane przez Jean-Jacques’a Semp’ego.

Gorąco polecam lekturę wszystkim dzieciom. Jestem pewna, że po przeczytaniu tej książki z chęcią sięgniecie po kolejne części przygód Mikołaja, tak jak zrobiłam to ja.

Marta Aksamit

kl. IV c