O JUNIOR MEDIA

Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. To nowy wymiar szkolnych gazetek. Stwórz z nami szkolną redakcję – ZOSTAŃ MŁODYM DZIENNIKARZEM !

Junior Media to przede wszystkim internetowa platforma do tworzenia gazet. To prosty system, który krok po kroku poprowadzi Was przez proces powstawania gazety. Wasze gazety będą powstawały na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. Dzięki tej nowoczesnej platformie zrobienie szkolnej gazetki będzie proste jak nigdy.


JUNIOR GAZETA

Wszystkie gazetki szkolne tworzone w systemie budowane są na makietach naszych dzienników regionalnych. Dzięki temu Wasze gazetki będą miały podobny układ kolumn i czcionkę. Na pierwszej stronie, oprócz logotypu dziennika regionalnego, możecie zamieścić logo lub nazwę własnej gazetki.


DOSTANIECIE PRAWDZIWĄ GAZETĘ!

Najlepsze gazetki szkolne wydrukujemy w drukarni prasowej na gazetowym papierze. To jedyna okazja abyście mogli zobaczyć swoją szkolną gazetkę wyglądającą jak prawdziwa gazeta.

Druk gazetowy to nagroda w comiesięcznym konkursie JUNIOR W DRUKU. Co miesiąc nagradzamy 50 najlepszych gazetek. Laureaci konkursu otrzymują po 250 egzemplarzy swojej gazetki, które dostarczamy do Waszych szkół. Wszystko BEZPŁATNIE.


DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Gazetki stworzone na platformie Junior Media mogą być umieszczane na stronie www.juniormedia.pl jako e-gazeta, można je drukować na szkolnej drukarce lub zostaną wydrukowane w drukarni prasowej!

Junior Media to nie tylko zabawa, to również nauka dziennikarstwa. Uczestnicy programu mają możliwość uzyskania wskazówek od profesjonalnych dziennikarzy i reporterów, szanse na uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich oraz ciekawych konkursach.

Junior Media to także wiele konkursów z cennymi nagrodami – dla uczniów i nauczycieli.

Najlepsi i najbardziej aktywni młodzi redaktorzy są nagradzani. Na nich czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, jak np.: dyktafony, aparaty fotograficzne. 

Każda redakcja, która zrobi i opublikuje minimum trzy gazetki na platformie Junior Media, otrzyma zestaw profesjonalnych legitymacji prasowych JUNIOR MEDIA.

Udział w projekcie JUNIOR MEDIA jest całkowicie BEZPŁATNY.


A TERAZ ZRÓBCIE PIERWSZY KROK: ZAREJESTRUJCIE SIĘ NA WWW.JUNIORMEDIA.PL I ZACZNIJCIE PRZYGODĘ Z DZIENNIKARSTWEM!


KOLEJNY KONKURS "JUNIOR W DRUKU" JUŻ PO WAKACJACH

„JUNIOR W DRUKU” to konkurs organizowany przez Junior Media raz w miesiącu. Skierowany jest do wszystkich redakcji zarejestrowanych w serwisie www.juniormedia.pl. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych gazetek z całej Polski stworzonych w edytorze na naszej stronie. Najbliższy konkurs "Junior w Druku" wystartuje już po wakacjach. Letni czas to dobry moment na poszukiwanie nowych tematów do szkolnych gazetek. Liczymy na udział Twojej redakcji po powrocie z wakacji!


 ZASADY KONKURSU

Redakcje tworzą na platformie Junior Media nowy numer swojej gazetki - składający się z 4 stron, w formacie A3. Następnie publikują go i zgłaszają do konkursu za pomocą przycisku "dodaj do konkursu". 

Spośród zgłoszonych do konkursu prac wybieramy 50 najlepszych gazetek:

• 45 wybiera jury (regionalni koordynatorzy Junior Media),

• 5 wybierają internauci podczas głosowania internetowego.


W głosowaniu na najlepsze gazetki może brać udział każdy. Codziennie internauci mogą głosować na swoją ulubioną gazetkę.


NAGRODY

Każda z 50 nagrodzonych szkół otrzymuje bezpłatny wydruk 250 egzemplarzy swojej gazetki, które drukujemy w profesjonalnej drukarni prasowej.