O JUNIOR MEDIA

Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. To nowy wymiar szkolnych gazetek. Stwórz z nami szkolną redakcję – ZOSTAŃ MŁODYM DZIENNIKARZEM !

Junior Media to przede wszystkim internetowa platforma do tworzenia gazet. To prosty system, który krok po kroku poprowadzi Was przez proces powstawania gazety. Wasze gazety będą powstawały na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. Dzięki tej nowoczesnej platformie zrobienie szkolnej gazetki będzie proste jak nigdy.


JUNIOR GAZETA

Wszystkie gazetki szkolne tworzone w systemie budowane są na makietach naszych dzienników regionalnych. Dzięki temu Wasze gazetki będą miały podobny układ kolumn i czcionkę. Na pierwszej stronie, oprócz logotypu dziennika regionalnego, możecie zamieścić logo lub nazwę własnej gazetki.


DOSTANIECIE PRAWDZIWĄ GAZETĘ!

Najlepsze gazetki szkolne wydrukujemy w drukarni prasowej na gazetowym papierze. To jedyna okazja abyście mogli zobaczyć swoją szkolną gazetkę wyglądającą jak prawdziwa gazeta.

Druk gazetowy to nagroda w comiesięcznym konkursie JUNIOR W DRUKU. Co miesiąc nagradzamy 50 najlepszych gazetek. Laureaci konkursu otrzymują po 250 egzemplarzy swojej gazetki, które dostarczamy do Waszych szkół. Wszystko BEZPŁATNIE.


DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Gazetki stworzone na platformie Junior Media mogą być umieszczane na stronie www.juniormedia.pl jako e-gazeta, można je drukować na szkolnej drukarce lub zostaną wydrukowane w drukarni prasowej!

Junior Media to nie tylko zabawa, to również nauka dziennikarstwa. Uczestnicy programu mają możliwość uzyskania wskazówek od profesjonalnych dziennikarzy i reporterów, szanse na uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich oraz ciekawych konkursach.

Junior Media to także wiele konkursów z cennymi nagrodami – dla uczniów i nauczycieli.

Najlepsi i najbardziej aktywni młodzi redaktorzy są nagradzani. Na nich czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, jak np.: dyktafony, aparaty fotograficzne. 

Każda redakcja, która zrobi i opublikuje minimum trzy gazetki na platformie Junior Media, otrzyma zestaw profesjonalnych legitymacji prasowych JUNIOR MEDIA.

Udział w projekcie JUNIOR MEDIA jest całkowicie BEZPŁATNY.


A TERAZ ZRÓBCIE PIERWSZY KROK: ZAREJESTRUJCIE SIĘ NA WWW.JUNIORMEDIA.PL I ZACZNIJCIE PRZYGODĘ Z DZIENNIKARSTWEM!


Marcowy konkurs "Junior w Druku"

WYGRAJ WYDRUK MARCOWEJ GAZETKI!

Ruszamy z kolejną edycją konkursu "Junior w Druku". Jest to kolejna szansa dla wszystkich redakcji zarejestrowanych na naszej stronie na wygranie bezpłatnego wydruku swojej gazetki szkolnej w profesjonalnej drukarni prasowej. Tradycyjnie przypominamy zasady.


 


Zasady konkursu. W konkursie może wziąć udział każda redakcja zarejestrowana w serwisie www.juniormedia.pl. Wystarczy utworzyć na platformie Junior Media czterostronicową gazetkę szkolną w formacie A3, opublikować ją, a następnie dodać do konkursu. W sumie wygrywa 50 gazet! Jury z pośród zgłoszonych gazetek z całej Polski wybierze 45 najlepszych. Oceni Waszą kreatywność, jakość tekstów i zdjęć zamieszczonych w gazetce, poruszane tematy i sposób wykorzystania możliwości edytora Junior Media. 5 laureatów wyłoni głosowanie internetowe, w którym mogą brać udział wszyscy. Zachęcajcie do oddawania głosów uczniów Waszych szkół, rodzinę i znajomych. 


Nagroda! Wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymają 250 egzemplarzy swojej gazetki wydrukowanej na gazetowym papierze w profesjonalnej drukarni prasowej. Gazetki dostarczymy kurierem na adres Waszej szkoły. Wyniki konkursu znajdziecie 17 grudnia w aktualnościach na stronie głównej www.juniormedia.ploraz na Facebooku Junior Media.


Pamiętajcie! Aby zgłosić gazetkę do konkursu musi ona składać się dokładnie z 4 stron w formacie A3!


Szczegóły konkursu w regulaminie. pobierz_regulamin