„Fifa 17”

W tej grze możemy grać mecze, tak samo jak możemy zostać menadżerem jakiegoś klubu. Możemy zostać także zawodnikiem jednego z klubów. W nowym trybie w tej grze, który nazywa się „Droga do sławy”, wcielamy się w angielskiego piłkarz Alexa Huntera i mamy za zadanie „Wspiąć się na wyżyny piłkarskiej kariery i sławy”. Alex od dziecka trenował piłkę nożną i zawsze marzył o zostaniu piłkarzem, lecz żaden klub nie chciał podpisać z nim kontraktu, więc pobierał nauki w Krajowej Akademii Piłkarskiej w Londynie. Na egzaminach końcowych przybywa skaut z klubu, który przyjdzie nam wybrać. Ten właśnie skaut „Otwiera nam drogę do sławy”. Na drodze stoi nam dużo przeszkód np. fałszywy przyjaciel, który obraża nas i dołącza do najbardziej wrogiego nam klubu piłkarskiego. W grze możemy sterować intuicją bohatera poprzez wybieranie odpowiedzi w rozmowach. Myślę, że ta produkcja to najlepsza odsłona z całego cyklu. Zalety tej gry to: duża realistyczność, powodująca że można się poczuć jakby oglądało się mecz, ujęcia kamery (gdy nie przestawi się jej trybu, można oglądać jak się gra z kamery stadionowej skierowanej na boisko, czyli jak w telewizji). Wady gry to: większa surowość sędziów i połączenie dwóch poprzednich odsłon (jeśli chodzi od interfejs gry). Uważam też, że grę można trochę poprawić.

Maciej Makowski

„Express Społeczniaka”




„Euro Truck Simulator 2”

To już druga odsłona gry z kultowego cyklu gier symulacyjnych. W tej grze zaczynamy od bycia zwykłym kierowcą na wynajem, a kończymy będąc właścicielem własnej firmy transportowej z setkami garażów i kierowców w całej Europie, z tysiącami ciężarówek z salonów z największym ciężarem jaki może być. Zdobywając nowe poziomy doświadczenia możemy przewozić coraz bardziej wartościowe ładunki, zaczynają pojawiać się zlecenia na dłuższej trasie, czyli dające nam więcej zarobków. Podczas rozgrywki możemy się natknąć na różne rodzaje sztucznej inteligencji, np. gdy dostarczamy ładunek na plac budowy, można się natknąć na robotnika, który rozmawia przez telefon albo do nas macha, ma zielony albo pomarańczowy strój odblaskowy i ma hełm, ale nie słychać głosu tych postaci. Kolejny i ostatni rodzaj to kierowcy, oni też są sztuczną inteligencją, poruszają się autami z przepisową prędkością i czasami podczas wyprzedzania mogą się z nami zderzyć czołowo. Za zderzenia lub inne wykroczenia dostajemy mandaty np. za zderzenie trzeba zapłacić 400 euro. Gdy nie mamy pieniędzy, czyli mamy 0 euro, zaczynamy mieć budżet minusowy. Można brać pożyczki, ale z budżetu minusowego ciężko się wypłacić. Do gry zrobiono też różne modyfikacje, np. na niepłacenie mandatów lub zwykłe auto osobowe.

Maciej Makowski

„Express Społeczniaka”




„Autobahn Police Simulator”.

Zostań policjantem policji autostradowej

Wcielamy się w oficera policji autostradowej, mamy tryb free play i campagain. W tym pierwszym trybie możemy wybrać auto i bez żadnych obowiązków wyruszać na autostradę. Natomiast w tym drugim mamy przydzielone auto i rozkaz dnia, który musimy wykonać. Gracze uważają, że trzeba poprawić wiele rzeczy, np. cechy sterowania wozów oraz dodać polski język i dostosować grę do komputerów z np. 2010 roku . Gracze z USA mówią natomiast, żeby dodać możliwość wyboru amerykańskich lub niemieckich jednostek, lecz tego chyba nie da się zrobić. W tej grze niemieckiej produkcji jesteśmy niemieckim policjantem, więc nie ma możliwości wyboru np. polskich jednostek. Wady gry to na przykład to, że auta się źle sterują i że w grze nie ma polskiego języka. Kolejną wadą jest też to, że partnerka z patrolu, z którą jeździmy, w niczym nie pomaga i nic nie robi oprócz bezczynnego siedzenia koło nas w wozie. Zaletami gry jest np. to, że gra przedstawia zawód policjanta z policji autostradowej z realnej perspektywy. Kolejną zaletą może być to, że do dyspozycji mamy też nieoznakowany radiowóz, który możemy też mieć przydzielony w trybie campagain. Gra ma świetną optymalizację graficzną i realistyczne dźwięki. Jest ciekawa i ma bardzo duży potencjał, więc serdecznie ją polecam.

Maciej Makowski

„Express Społeczniaka”




"Terraria"

Grą, którą chciałbym dziś zrecenzować jest "Terraria". Jest ona grą typu survivalowego. W tej gierce nie ma danego celu, choć gracze uznają zakończeniem pokonanie najsilniejszych potworów nazywanych "Bossami". W "Terrarii" można robić wszystko, na ile gra pozwala.

Podoba mi się w tej grze to, że jest przeznaczona na wiele systemów, między innymi: Nintendo 3DS, Playstation Vita/3, Xbox 360, PC, Android i IOS. Drugą rzeczą, którą lubię w "Terrarii" jest to, że w grze jest dużo przedmiotów i przeciwników. Uwielbiam w niej to, że czasami gra potrafi być trudna, bo lubię wyzwania. Jedną z zalet gry jest też możliwość budowania w niej tego, co dusza zapragnie.

Grę polecam wszystkim, gdyż można zrobić postać chłopaka i dziewczyny, a jeśli ktoś ma słabe nerwy, może włączyć łatwy poziom trudności.

Moim zdaniem "Terraria" nie ma wad i polecam ją wszystkim graczom wymienionych platform.

Mikołaj Uszko

„Express Społeczniaka”




"The Sims 4"

Gra została opracowana przez firmę MAXIS, a wydana została przez ELECTRONIC ARTS. The Sims 4 jest kontynuacją gry The Sims 3. Po raz pierwszy gra ta miała okazję ukazać się oczekującym na nią podczas targów Gamescom w sierpniu 2013. Natomiast w czerwcu następnego roku można ją było zobaczyć na targach Electronic Entertainment w Los Angeles.

Gra umożliwia stworzenie swojego sima bądź całej rodzinki i poczucie się jak ich prawdziwy opiekun. W czwartej części The Sims brakuje kilku elementów znanych z poprzednich części. Jedna z takich rzeczy to przemieszczanie się po miastach bez ładowania ekranu. Ale poza tym, że w czwartej części nie ma wszystkiego co było w pozostałych częściach mamy całkiem nowe opcje dodane do czwartej części. Są to między innymi EMOCJE, których w poprzednich odsłonach gry the Sims brakowało. Wpływają one na dostępne interakcje, dania i szybkość rozwijania niektórych umiejętności takich jak np. sprawność fizyczna, malarstwo czy logika. Poza podstawową zawartością w grze mamy dostępne nowe ubrania, miasta, przedmioty, interakcje i przeżycia w akcesoriach, pakietach rozgrywki i dodatkach.

Ja grę „The Sims 4“ oceniam na 8,5/10 ponieważ jest ona fajna, ale mogliby dodać więcej opcji, które były w poprzednich częściach.

Julia Biroś 

"The voice of students"




Five Nights at Freddy’s

Dnia 8 sierpnia 2014 roku, została wydana pierwsza część gry Five Nights at Freddy’s (w skrócie FNaF) . Twórcą gry jest amerykański projektant gier wideo – Scott Cawthon.

Five Night’s at Freddy’s to gra typu survival / horror. W grze gracz wciela się w stróża nocnego w lokalnej pizzerii – „Freddy Fazbear’s Pizza”, gdzie pilnuje robotycznych animatroników (robotów), które za dnia zabawiają dzieci na scenie.

Do tej pory Scott Cawthon, twórca gry , wydał już 5 części tej gry oraz jedną, podobną tylko że bardziej typu survival / RPG. Od pierwszej do najnowszej :

1 – Five Nights at Freddy’s.

2- Five Nights at Freddy’s 2.

3- Five Nights at Freddy’s 3.

4- Five Nights at Freddy’s 4.

5- Five Nights at Freddy’s World (FNaF World)

6- Five Nights at Freddy’s Sister Location.

Ostatnia gra - Five Nights at Freddy’s Sister Location (wydana 7 października 2016 roku) została uznana przez internautów za najstraszniejszą z wszystkich gier.

Cała seria gier jest pełna różnych wątków, które „ jakimś cudem!”, łączą się w bardzo, ale to bardzo zawikłaną fabułę.

Aby ją odkryć, sami musicie zagrać!

Osobiście, bardzo pozytywnie oceniam grę, aczkolwiek nie polecam grać w nią w nocy przy zgaszonym świetle, ponieważ można się nieźle przestraszyć! Moje wrażenia odnośnie gry przeżywam dość mocno i śledzę każdą nową teorie odnośnie fabuły w Internecie. Gra w sumie (bynajmniej dla mnie) jest do rozpracowania- wystarczy nie skupiać się tępo na przejściu gry, lecz należy zwracać uwagę na wszystkie elementy zawarte w grze. Tym sposobem jeden z internautów zapoczątkował tworzenie teorii odnośnie gry- przyjrzał się dekoracjom w 1 części gry. Gra jest naprawdę ciekawa i pełna zagadek. Myślę , że dla poszukiwaczy zagadek ta gra będzie wręcz wyśmienita!

Maja Biskupska




Kinect Sport

Kinect Sport to gra, która ma sześć trybów. Można spróbować swoich sił w boksie, siatkówce, piłce nożnej, lekkoatletyce, kręglach i tenisie stołowym. Osobiście najbardziej preferuję lekkoatletykę, w której można znaleźć podział na sprint, bieg przez płotki, skok w dal, rzut oszczepem oraz dyskiem, a rywalizacja jest możliwa ze sztuczną inteligencją, a także innymi graczami. Po zakończonej rozgrywce dowiadujemy się, jaką liczbę kalorii się spaliło. Dzięki tej grze można się także odchudzać. Jeżeli chce ktoś schudnąć albo tylko dobrze się bawić to polecam tę grę.

Kacper Chrześcijański
ZS 2 Piła
„Niecodziennik Szkolny”




Kinect Joy Ride

Kinect Joy Ride to gra na XBOX 360. Gra ta polega na jeżdżeniu autem lub na popisach na ogromnej rampie. W grze jest osiem trybów. Osobiście lubię tryb sprintu. Gra jest możliwa w trybie jednoosobowym lub dwuosobowym. Uważam, że w tej grze każdy znajdzie dla siebie tor i interesujące go auto. Można dobrać avatara kierowcy, kolor, markę i wyposażenie wyścigówki. Kinect Joy Ride cechuje dopracowana i kolorową strona graficzna, która spodoba się wszystkim osobom chcącym spędzić przy grze kilka niezapomnianych chwil. Gorąco zachęcam do zakupu tej gry. Jest ona ciekawa dla starszych i młodszych uczestników. Nie posiada zbytnio skomplikowanej obsługi.

Kacper Chrześcijański
ZS2 Piła
Niecodziennik Szkolny, 2




Rayman Legends

Rayman Legends to kolejna przetestowana przeze mnie gra na XBOXA 360. Zabawa jest bardzo zróżnicowana. Posiada trójwymiarowych bossów, kilka krain, mnóstwo postaci do wyboru, etapy specjalne, etapy muzyczne, sieciowy tryb wyzwań oraz mnóstwo dodatków, które zostają ujawnione w trakcie przygody. W sumie składa się ze 120 etapów, ale to nie wszystko, ponieważ można grać praktycznie w nieskończoność dzięki sieciowemu trybowi wyzwań, w którym codziennie generowane są losowe wyzwania.

Dzięki tej grze można przeżyć niezwykłą przygodę , w której mogą brać udział aż cztery osoby. Również cena jest raczej dostępna. Zwrócić należy uwagę na kolorową grafikę i przyjazne oczom kształty. Warto podkreślić, że rozwija myślenie i jest przeznaczona dla graczy od lat 7.

Kacper Chrześcijański
ZS2 Piła
"Niecodziennik Szkolny"




APLIKACJA Musical.ly.

Jest to darmowa aplikacja do nagrywania filmików z podkładem muzycznym. Korzystają z niej ludzie na całym świecie, a nagrywać może każdy. Stworzenie własnego wideo nie zajmuje dużo czasu, a jest świetną zabawą. Do nagrań możemy wykorzystać piosenki z całego świata. Jest to dobra zabawa jak i nauka języków obcych, jednak przeważnie używamy utworów w języku angielskim. Możemy sami wymyślać układy albo zainspirować się od innych. Niektóre nagrania można edytować, wykorzystując niesamowite efekty dostępne w aplikacji telefonów.

Jedyne co potrzebujemy, aby stworzyć swój musical.ly to telefon lub tablet i własny pomysł. Udanej zabawy.

Zuzanna Riske

ZS2 Piła

Niecodziennik Szkolny