Recenzja filmu pt. „Chce się żyć”

Film pt. „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy to polski film fabularny. Gatunek jaki przedstawia to dramat. Swojej premiery doczekał się końcem 2013r. Główne role odegrali Dawid Ogrodnik, Kamil Tkacz, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik i Anna Nehrebecka. Muzyką zajął się natomiast Bartosz Chajdecki.

Akcja filmu pt. „Chce się żyć” rozgrywa się w domu głównego bohatera-Mateusza. Jest on niepełnosprawnym mężczyzną, któremu lekarze dawali niewielkie szanse, porównując go do rośliny. Nie wiedzieli jednak, iż mimo, że Mateusz ma problemy z poruszaniem się i mową, jest on całkowicie sprawny intelektualnie i rozumie o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Sam zamysł i inspirację do stworzenia tego filmu, zaczerpnięto z prawdziwej historii Przemka Chrzanowskiego- również niepełnosprawnego mężczyzny.

Myślę, że film ten jest warty uwagi. Gra aktorów była naprawdę dobra. Na szczególne wyróżnienie zasługują aktorzy wcielający się w postać Mateusza, czyli Dawid Ogrodnik i Kamil Tkacz. Z pewnością nie było to dla nich łatwe zadanie. Film ten zwraca uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. Zachęca, by pomagać takim osobom i nie stawiać zbyt wcześnie diagnozy. Narracja wnosi zabawne wątki. Film ten oceniam pozytywnie i namawiam do obejrzenia go samemu.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu „Kevin sam w domu”

„Kevin sam w domu” to film fabularny, który został wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa. Jego premiera ukazała się w 1992 roku. Aktorzy jacy występują w tym filmie to: Macaulay Culkin (tytułowy Kevin McCallister), Joe Pesci ( Harry Lyme-jeden z złodziei) oraz Daniel Stern (Marv Merchants- złodziej, pomagał Harremu). Oglądanie tego filmu to jedna z corocznych tradycji świątecznych w wielu polskich domach.

Film ten opowiada o rodzinie McCallisterów, którzy przez świąteczny zgiełk i dużą liczebność ich rodziny zapomnieli zabrać ze sobą ich syna- Kevina. Zostaje on sam w domu, jednak na początku wcale nie jest mu z tego powodu przykro, wręcz przeciwnie. Dni jakie spędza w domu są beztroskie, do momentu, gdzie koło domu McCallisterów kręci się dwóch niebezpiecznych złodziei. Kevin nie zamierza stać bezczynnie i szykuje plan na wystraszenie i pozbycie się złodziei. Zastawia na nich przeróżne pułapki, które wymagały od samego Kevina dużo pracy. Czy Kevinowi uda się obronić jego majątek rodzinny? Czy złodzieje zostaną złapani?

Myślę, że warto obejrzeć ten film. Posiada lekki charakter, przy którym ciężko jest się powstrzymać od śmiechu. Można się przy nim odprężyć i wyluzować.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”

Film Chrisa Columbusa pt. „Kevin sam w Nowym Jorku” to amerykański film fabularny. Jego premiera ukazała się w 1992 roku. Film ten jest podobny do wcześniejszej publikacji pt. „Kevin sam w domu” tego samego reżysera. Ponownie jego aktorzy to Macaulay Culkin (Kevin McCallister), Joe Pesci ( Harry Lyme) oraz Daniel Stern (Marv Merchants).

Publikacja ta opowiada o rodzinie McCallisterów, którzy na święta postanowili wyjechać do innego kraju. Wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby nie to, że Kevin będąc na lotnisku nie dotrzymał tempa jego rodzinie, zgubił się a następnie wsiadł do złego samolotu. Zamiast pojechać ze swoją rodziną sam poleciał do Nowego Jorku. Tam odkrywa, że ma przy sobie kartę kredytową swojego ojca. Postanawia z niej skorzystać i wybiera się do ekskluzywnego hotelu. Nocuje tam jakiś czas i robi to, na co tylko ma ochotę. Pracownicy hotelu czują, że coś jest nie tak i próbują złapać Kevina, jednak on ucieka. Na ulicy spotyka złodziei-uciekinierów. Byli to ci sami, którzy kiedyś próbowali okraść dom Kevina i srogo tego pożałowali. Teraz jednak Kevin nie czuje się na tyle pewnie, gdyż jest sam w całkiem obcym miejscu. Po wcześniejszym znalezieniu adresu zamieszkania wujka, Kevin wybiera się do niego. Na miejscu zastaje opuszczony dom w trakcie remontu. Wchodzi do środka i szykuje nowy plan pozbycia się złodziei, którzy za nim podążają. Czy i tym razem Kevinowi uda się wysłanie złodziei za kratki? A może złodzieje pokonają Kevina?

„Kevin sam w Nowym Jorku” jest warty polecenia osobom, którym spodobała się wcześniejsza część. Zawiera w sobie wiele śmiesznych momentów, które potrafią rozbawić całą rodzinę.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER



Recenzja filmu pt. „Miszmasz czyli kogel-mogel 3”

„Miszmasz czyli kogel-mogel 3” to polski film fabularny wyreżyserowany przez Kordiana Piwowarskiego. Po raz pierwszy można było go zobaczyć 25 stycznia 2019 roku. W obsadzie między innymi występują: Grażyna Błęcka-Kolska (Katarzyna Zawada), Ewa Kasprzyk (Barbara Wolańska) Aleksandra Hamkało (Agnieszka Wolańska) oraz Nikodem Rozbicki (Marcin Zawada).

Film opowiada o powrocie Marcina od taty do domu rodzinnego. Jego matka (Kasia) dowiaduje się o tym, że będąc u taty nie studiował z czego nie jest zadowolona. Celem powrotu Marcina było założenie plantacji marichuaniny na strychu starej stodoły. Na wykonanie planu pieniądze dostarcza Marcinowi jego babcia. Żeby nie było żadnych podejrzeń ,na parterze stodoły Marcin zakłada klub, w którym będą odbywały się wiejskie potańcówki. Marcin wyjeżdżając z sklepu budowlanego uszkadza samochód Agnieszki. Marcin ucieka z miejsca zdarzenia, jednak po kilku dniach Agnieszka wraz ze swoim ojcem odnajduje go i przyjeżdża do niego. Agnieszka zakochuje się w Marcinie. Jak się później okazało, matka Marcina to dawna miłość ojca Agnieszki, o której do niedawna bardzo rozpaczliwie myślał. Ojciec wraz z córką postanawia zostać na noc u swojej dawnej kobiety. Czy Marcin odwzajemnia miłość Agnieszki? Jak zakończy się spotkanie ojca Agnieszki i Kasi? Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem Marcina? Aby się tego dowiedzieć należy samemu obejrzeć ten film.

„Miszmasz czyli kogel-mogel 3” jest warty polecenia. Śmieszy swoją historią i przedstawia dalsze losy bohaterów wcześniejszych części tej produkcji.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Planeta Singli”

Film Mitia Okorna pt. „Planeta Singli” to polska komedia romantyczna, której premiera ukazała się w 2016 roku. Autorem pomysłu była Urszula Antoniak. W roli głównej występuje Agnieszka Więdłocha (Ania) oraz Maciej Stuhr (Tomek).

Film ten opowiada o perypetiach związanych z próbami odnalezienia męża przez Anie. Ania szuka kandydata przez aplikacje w telefonie, i właśnie za pośrednictwem tej aplikacji umawia się na spotkanie z pewnym mężczyzną. Niestety, okazało się, że wystawił ją i nie przyjdzie. W restauracji Anie zauważa Tomek, który podchodzi do niej i w pewien sposób wyśmiewa i odgaduje jak wygląda jej całe życie. Robi to jednak w nieodpowiedni sposób i wkurzona Ania wychodzi z restauracji. Tomek całą tą sytuacje przedstawia w Talk show, które prowadzi. Dany odcinek odnosi wielki sukces, po którym Tomek proponuje Ani współpracę. Zadaniem Ani jest wybieranie się na randki z kandydatami i opisywanie śmiesznych sytuacji z nimi związanymi Tomkowi. Czy Ania zgodzi się na współpracę z Tomkiem? Czy uda się jej odnaleźć miłość swojego życia? Aby się o tym przekonać, trzeba obejrzeć to samemu.

Produkcja ta jest warta polecenia. Lekko się ją ogląda oraz zawiera śmieszne sceny. Jest to idealny wybór dla pary na Walentynki.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER



Recenzja filmu pt. „Coco”

„Coco” to film animowany wyreżyserowany przez Lee Unkricha. Premiera polskiego dubbingu tego filmu odbyła się 24 listopada 2017 roku. Głosu udzielili tam między innymi: Michał Rosiński, Maciej Stuhr, Bartosz Opania, Agata Kulesza i Ewa Szykulska.

Film ten opowiada o dwuletnim chłopcu- Miguelu Riverym. Pochodzi on z bardzo rodzinnej i wielopokoleniowej rodziny. Ich przodkowie mieli dla nich bardzo duże znaczenie. Chłopiec ten ma talent i świetnie gra na gitarze. Rodzina nie pozwala mu kontynuować swojej pasji i nauki gry na instrumentach. Miguel jest fanem znanego, meksykańskiego muzyka - Ernesta de La Cruza. Pewnego dnia odkrywa, że Ernesto jest jego przodkiem i w jakiś sposób przenosi się do Świata Zmarłych...

Myślę, iż film ten jest godny polecenia. Momentami można się wzruszyć, oglądając ten film. Bardzo mi się podoba i cieszę się, że mogłam go obejrzeć.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER



Recenzja filmu pt. „Listy do M.”

„Listy do M.” to polska komedia wyreżyserowany Mitja Okorna. Swojej premiery doczekał się 10 listopada 2011 roku. Główne role zagrali tam między innymi: Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Agniesza Dygant i Julia Wróblewska.

Zbliżają się właśnie Święta Bożego Narodzenia. Przed samymi świętami, jak zawsze nastaje czas gorączki Bożego Narodzenia i wiele rodzin przechodzi kryzys i zaczynają się kłócić. W "Listach do M." jest wiele historii różnych bohaterów. Wątek miłości przeplata się w każdej z nich, czy to pary zakochanych czy dziecka i rodzica. Święta to czas jedności, więc wszystkie wątki i historię mają szczęśliwe zakończenie.

Bardzo podobał mi się ten film. Producenci i aktorzy wykonali świetną robotę. Utrzymany jest fajny, świąteczny klimat. Teksty i dialogi użyte w filmie potrafią rozbawić widza.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER



Recenzja filmu pt. „Robin Hood: Początek”

„Robin Hood: Początek” jest to film akcji, którego premiera ukazała się w listopadzie 2018 roku. Wyreżyserowany został przez Otta Brathursta. Główni aktorzy to: Taron Egerton, Eve Hewson, Jamie Dornan i Jamie Foxx. Akcja filmu rozgrywa się w Nottingham.

Film opowiada o historii Lorda Robina z Loxley. Odbył się nabór młodych mężczyzn do walki na wojnę. Robin wyruszył pozostawiając swoją kobietę Marion i posesje w kraju. Po 4 latach wraca, gdy wieść o nim zaginęła , gdyż dwa lata temu, ludzie dostali fałszywą wiadomość, że zginął i został wyprawiony mu uroczysty pogrzeb. Marion została zabrana posesja i trafiła do kopalni. Rozwścieczony i zły Robin Hood pragnie zemsty na temu, kto zabrał mu posiadłość, cały majątek oraz puścił tę fałszywą informację. Razem z Johnem zamierzają przeciwstawić się złu w trochę inny, niecodzienny sposób.

Efekty specjalne filmu są znaczną częścią, bez nich nie powstałby tak wspaniały film. Ważni są również aktorzy, którzy znakomicie odegrali swoje role. Dzieło to zostało znakomicie przygotowane i podpięte na ostatni przysłowiowy "guzik". Film ten jest warty uwagi.

Natalia Szarek, redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”

„Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” to film akcji, fantasy wyreżyserowany przez Gore Verbińskiego. Premiera tego filmu w języku polskim ukazała się 5 września 2003 roku. Główni aktorzy to między innymi: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom i Keira Knightley.

Film ten opowiada o Jacku Sparrowie- piracie i kapitanie. Pomaga on Willowi Turnerowi, który chce ocalić Elizabeth Swann, ponieważ została ona porwana przez piratów. Will od lat jest zakochany w Elizabeth i jest w stanie się dla niej poświęcić. Piraci porwali dziewczynę dlatego, że posiada ona jedną z złotych monet, która potrzebują by zdjąć Klątwę Czarnej Perły. Jack Sparrow chce również namierzyć i odzyskac swój statek.

Moim zdaniem film ten jest godny polecenia. Bardzo podobała mi gra głównych bohaterów. Świetna jest też muzyka. Myślę, że jest to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałam.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER




Recenzja filmu pt. „Garfield”

„Garfield” to film przygodowy, fantasy wyreżyserowany przez Petera Hewitta. Premiera polskiej wersji tego filmu ukazała się 6 sierpnia 2004 roku. Tam, osoby, które udzielily głosu to między innymi: Marek Kondrat, Przemysław Stippa, Joanna Brodzik, o Wojciech Paszkowski.

Garfield to gruby, rudy i zabawny kot. Mieszka on razem ze swoim właścicielem Jonem. Pewnego razu Johm postanawia wziąć ze schroniska pieska - Odiego. To nie do końca spodobało się Garfieldowi i jest on strasznie o niego zazdrosny. Przepędza Odiego, a ten trafia do Champana. Tam, mężczyzna zauważa w nim potencjał i zabiera go na przeróżne wystawy psów, jednak Odi jest tam zmuszony do noszenia obroży na pilota, która strzela prądem. Na ratunek Odiemu idzie sam Garfield, John i Liz.

Moim zdaniem film ten jest warty uwagi. Zawiera śmieszne momenty. Muzyka jest dobrze dobrana, a gra aktorów na wysokim poziomie. Cały film oceniam pozytywnie.

Natalia Szarek

Redakcja LIDER