MovieStarPlanet (MSP)

Gra ,,MovieStarPlanet'' została wydana przez MovieStarPlanet ApS. Mamy w niej możliwość stania się prawdziwymi gwiazdami i milionerami. Zdobywanie przyjaciół, zbijanie fortuny i rozdawanie prezentów to tylko kilka z wielu rzeczy, które możemy robić w tej grze, a specjalnie dla uciechy wszystkich fanów zwierząt każdy może zaadoptować sobie milusiego pupila.

  Julia Biroś redakcja „The voice of students“
Styl dawnych lat

Niedawno zakupiłem bardzo ciekawy dodatek do gry The Sims 4, którym jest styl dawnych lat.

Wybrałem go ponieważ uwielbiam starodawny i nowoczesny styl. Same akcesoria może nie zachwycają w CAS ( tryb tworzenia sima ), ale za to tryb budowania jest wspaniały. Zawiera przepiękne meble i dodatki, że aż oka się nie da oderwać . Poza tym dodaje własną służbę, której można zlecać wiele rozmaitych zadań ( co jest najlepszą interakcją w tym pakiecie akcesorii ). Kolejną super rzeczą dla simów – mężczyzn jest barek ,,ukryty” w globusie. Dla simów - pań również się coś znajdzie, ponieważ możemy kupić toaletkę dzięki, której makijaż będzie można zrobić bez wchodzenia w CAS. Wszystkim gorąco polecam do zakupienia tego rozszerzenia, gdyż naprawdę warto! Moim zdaniem jest to najlepszy dodatek z gry The Sims 4.

POLECAM!!!

Jakub Muras

Redaktor gazety szkolnej "Kurier Jedynki"

SP1 Czerwionka-LeszczynyThe Sims 4

Ostatnimi czasy zacząłem grać w grę The sims 4. Jest to jedyna gra, w którą tyle czasu grałem, bo bardzo mi się spodobała.

Pierwszym krokiem w tej grze jest stworzenie sima lub simów, czyli naszego bohatera głównego. Może to być jeden sim albo kilka ( max. 8 ). Nadajemy mu aspirację i trzy dowolne cechy, np. leniwy, smakosz i znawca sztuki. I tu zaczyna się zabawa, przecież trzeba go stworzyć zmieniając mu włosy, twarz, ubranie, sylwetkę, itp. Gdy to będzie już za nami nasz sims musi przecież gdzieś mieszkać. Więc musimy zbudować mu mieszkanie w tzw. trybie budowania. Możesz zbudować dom lub pobrać z simsowej galerii, bez wychodzenia z gry. Gdy już to wszystko zrobimy wreszcie możemy zacząć grać simem w swoim domku. Każdy sims ma swoje potrzeby, które trzeba uzupełniać, czyli głód, jedzenie, sen, zabawa, kąpiel i toaleta. Oczywiście trzeba chodzić do pracy, aby z czegoś się utrzymać. Nasz sim może również trochę zabalować wybierając się na imprezę lub trochę bardziej kulturalnie wychodząc do restauracji. I tak dni mijają i mijają, a gdy nadejdzie odpowiedni czas nasz sim odchodzi . Lecz nasza gra na tym się nie kończy, gdyż podczas rozgrywki sims może znaleźć sobie żonę, mieć dzieci lub je adoptować i to wtedy nasza gra przenosi się z pokolenia na pokolenie.

Czas na podsumowanie!

Gra The Sims 4 jest gra symulacyjną. Moim ulubionym elementem jest budowanie domu w trybie budowania, gdyż można stworzyć wiele najróżnorodniejszych budowli. Zdecydowanie jest to najlepsza z gier, w które kiedykolwiek miałem okazję zagrać. Ta grę na pewno zna każdy, ponieważ jest to popularna produkcja firmy Electronic Arts ( EA ). Z czystym sumieniem mogę polecić wam tą grę!!!

POLECAM!!!

Jakub Muras

Redaktor gazety szkolnej "Kurier Jedynki"

SP1 Czerwionka-Leszczyny
Połączenie dobrego z pożytecznym - Father.io

Twórcy określili swoją produkcję jako “pierwszą na świecie wieloosobową grą FPS, która dzieje się w prawdziwym życiu”. To jest chyba najlepsze wytłumaczenie, czym ma być ten tytuł. Jest to przeniesienie pistoletów laserowych, którymi można walczyć na specjalnie zaprojektowanych arenach, do prawdziwego świata.

Father.io ma kilka atutów. Po pierwsze, walczyć można niemal wszędzie, ponieważ wykorzystywane są mapy z projektu OpenStreetMap, co daje ponad 12 milionów miejsc dostępnych do gry. Poza tym nie trzeba kupować drogiego sprzętu. Wystarczy jedynie specjalny dodatek do smartfonu, który po premierze ma kosztować 25 dolarów, czyli jakieś 100 złotych (obecnie w projekcie można kupić modele za 30 dolarów — ok. 120 zł – do których dodane są różne dodatki oraz darmowa przesyłka). Działanie tego gadżetu opiera się na podczerwieni i ma on zasięg 50 metrów, więc można nawet zostać snajperem. Opóźnienia mają być minimalne.

Do gry potrzebna będzie też aplikacja. Jest ona bezpłatna, więc nie pobiera opłat. Na razie dostępna jest tylko wersja BETA (Android – nielimitowany dostęp, iOS – tylko dla 2000 użytkowników). Istotne jest to, że mając samą aplikacją, również będzie można grać, ale tylko wybranymi klasami postaci jak medyk czy haker. Oczywiście, nie można nimi strzelać do nikogo, więc zabawa nie jest już taka świetna. Dowódca będzie mógł siedzieć przed komputerem i dzięki aplikacji internetowej pomagać swoim żołnierzom. Możliwe będzie także budowanie wirtualnych struktur oraz dokupowania nowych broni.

Patrząc na film promocyjny, muszę przyznać, że z chęcią bym zagrał w tę grę. Nie wiem, czy bardziej niż w Pokemony, ale na pewno chętnie spróbuję, jak już tylko będzie on dostępny. Jeśli okaże się, że w mojej okolicy jest sporo graczy, to nie pozostanie mi nic innego, jak kupienie podstawki i ruszenie w bój .

Kacper RojekGTA V


GTA V to gra komputerowa, której pełny tytuł brzmi „Grand Theft Auto V’. Stanowi on najnowszą część serii Grand Theft Auto. Została wydana na konsole Play Station 3 i Xbox 360 17 września 2013 r. Twórcą gry jest Leslie Benzies, a producentami Rockstar Games i Rockstar North. Powyższa gra została nominowana do Nagrody Brytyjskiej Akademii Gier Wideo w kategorii Najlepsza gra.

Grand Theft Auto V stanowi kolejną odsłonę bestsellerowej gangsterskiej serii Studia Rockstar. Akcja toczy się w olbrzymim otwartym mieście Los Santos. Krajobrazy Los Angeles oraz południowej Kaliforniii sprawiają, że gracz może naprawdę poznać okolice autentycznych miast. Trójka niecodziennych bohaterów prowadzi niebezpieczne życie. Włamania, rozboje i wyścigi samochodowe to ich codzienność.

Gra ma dynamiczną, pełną nieoczekiwanych zwrotów, akcję. Jedno zdarzenie pociąga za sobą szereg kolejnych. Twórcy gry nie ograniczają się tylko do zurbanizowanego terenu, w którym  nie brakuje drapaczy chmur i nowoczesnych osiedli. Podczas zabawy możemy zwiedzać podmiejskie lokacje, pospacerować po molo lub zanurkować w oceanie. Do poszczególnych miejsc docieramy, wykorzystując rozmaite pojazdy: samochody, helikoptery i rowery. Wytrwali mogą zasiąść za sterami batyskofu. Podczas wykonywania poszczególnych misji zarabia się oczywiście pieniądze. Jeżeli mamy ich wystarczająco dużo, możemy je zainwestować w nieruchomości lub super luksusowe auto.

Myślę, że gra GTA V jest niezwykle ciekawa. Każdy z uczestników może poznać nowe miejsca. Krajobrazy w grze są przepiękne. Oczami wyobraźni można choć przez chwilę przenieść się na piaszczystą plażę, poleżeć pod palmą lub przejechać się skuterem. Rozmaite plansze gry dają możliwość spróbowania swoich sił, w różnych dyscyplinach sportowych lub motorowych.  GTA nie jest grą agresywną. Jest ona skupiona na premiowaniu gracza za  wykonanie danego zadania. Aspekt finansowy motywuje, aby daną misję wykonać w jak najkrótszym czasie, co jest nagradzane dodatkowymi pieniędzmi. Pokazuje to, jaki wysiłek trzeba włożyć, aby zarobić pożądaną kwotę. Nie wykonana misja sprawia, że grający musi zastanowić się nad inną taktyką, aby osiągnąć cel.  Gracz zwiedza nowe miejsca, uczy się inwestować pieniądze, które najpierw zdobywa, wykonując rozmaite zadania.  Polecam ją każdemu, kto jest żądny wrażeń i nie zniechęca się zbyt szybko.

Łukasz Rynkiewicz

Redakcja Po śladach, Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Fiedlera w DębnieGra „Super Mario Odyssey”, Nintendo.

Gra super Mario Odyssey to platformówka 3d, wydana przez firmę Nintendo na konsolę Nintendo Swich. Gracze tak jak w poprzednich częściach cyklu wcielają się w postać hydraulika Mario, który musi uratować ukochaną księżniczkę Peach. Tym razem przed małżeństwem z „czarnym charakterem” Bowserem. Akcja gry nie toczy się tylko w Grzybowym Królestwie lecz również w alternatywnym świecie rzeczywistym. W grze nie zabrakło również innych nowości. Został wprowadzony całkiem spory arsenał nowych umiejętności głównego bohatera. Czapka głównego bohatera to teraz żywa postać potrafiąca zapewnić dostęp do specjalnych umiejętności. Mamy wiele różnych poziomów(miasta, pustynie, wioski, lasy), a mapy mają duże rozmiary. Super Mario Odyssey spełni wszystkie oczekiwania, to prawdziwa gratka dla fanów tej serii.

Alicja Tokarczyk

"Kurier Jedynki"

SP nr 1 w Leszczynach
Co bardziej opłaca się kupić - TS3 czy TS4?

The Sims 3 i The Sims 4 to dwie najnowsze gry z serii The Sims. Choć od wydania trzeciej części minęło dobre 8 lat, to wciąż jest dobra gra. Stara, ale jara. Nowa gra z 2014 roku jest o wiele bardziej znana.

The Sims 3 zostało oficjalnie wydane 2 czerwca 2009 roku, a do Polski trafiło kilka dni później. Prace nad grą zostały potwierdzone prawie 3 lata wcześniej - 2 listopada 2006 roku. Do gry wydano 11 dodatków i 9 pakietów akcesoriów.

The Sims 4 zostało wydane we wrześniu 2014 roku. Dodatki, akcesoria i pakiety rozgrywki wciąż są produkowane. Najprawdopodobniej piąta odsłona gry powstanie w roku 2019.

Jednakże ludzie wciąż spierają się ze sobą i kłócą się, która gra jest lepsza. Oczywiście zarówno 3 jak i 4 mają swoje wady i zalety:

Oto zalety TS3:

- dużo dodatków i akcesoriów,

- wygodna rozgrywka,

- duże miasta oraz możliwość tworzenia i pobierania ich,

- narzędzie Stwórz Styl,

- nieskończona ilość gier,

- możliwość wybrania ulubionego koloru, muzyki, jedzenia i znaku zodiaku Sima.

Zalet jest dosyć dużo. A oto wady:

- długie ekrany wczytywania (na szczęście jest ich dość niewiele),

- przeciętna grafika,

- glitche.

Oto zalety „Czwórki”:

- nieco lepsza grafika,

- krótkie ekrany ładowania (niestety jest ich o wiele więcej niż w 3),

- puste miasto Newcrest - możemy je zbudować od podstaw,

- ładne miasta z dodatków,

- możliwość ubrania Sima w strój postaci z filmu bez żadnych dodatków.

Wad jest więcej niż w „3”:

- małe miasta,

- brak narzędzia Stwórz Styl,

- glitche,

- niewygodne tworzenie nowej gry (do pewnego czasu).

Podsumowując: ocena dla „Trójki” to 8/10, a dla „Czwórki” 6,5/10. Gra wciąż rozwija się w dobrym kierunku. Na stan dzisiejszy lepiej jednak wybrać trzecią część.

Ryszard Sieja

„Express Społeczniaka”

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy w Lubinie
Recenzja gry „Counter-Strike: Global Offensive”

Cs-go to gra multiplayer wydana 21 sierpnia 2012 roku przez Valve Corporation, jednak współproducentem jest Hidden Path Entertainment. Gra polega na strzelaniu i rozbrajaniu bomby, ponieważ w jednej rundzie wcielamy się w terrorystę, który ma za zadanie podłożyć bombę lub antyterrorystę, którego zadaniem jest rozbrojenie jej. Cała gra nie składa się tylko z tych trybów gry.

Jest dużo różnych „minigameów” takich jak „bunny hop” czy „hide and seek”. Jednakże ta gra jest już tak rozwinięta, że ma też różne operacje, które polegają na wykonaniu jakiś zadań, na przykład trzeba zabić 15 wrogów. Lecz bez „skinów” obejść się nie może. „Skiny” to obrazki namalowane na broniach, które w jakiś sposób mają urozmaicić grę, by nie była tak bardzo ponura. Jednak nie są one za darmo. Za niektóre z nich trzeba naprawdę dużo zapłacić. Najdroższy z nich to „karambit-case hardened-factory new, stattrak-full blue”, kosztuje on aż 150 tysięcy dolarów, niestety nie da się go już kupić. To by było na tyle o tej grze. Mam nadzieję, że po tym, co napisałem, ktoś zdecyduje się na kupno „Karabinów”. Polecam.

Kamil Szylko

„Express Społeczniaka”

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy w LubinieRecenzja gry World Of Tanks

World Of Tanks to świetna komputerowa gra multiplayer. Polega w skrócie na niszczeniu czołgów przeciwnika, jednocześnie samemu nie zostając zniszczonym. Gra nie ma fabuły (w tym przypadku to świetna decyzja). Model sterowania jest prosty i większość graczy nie powinna mieć z nim problemu, a samouczek tylko ułatwia sprawę.

Z początku gra się całkiem łatwo, ale grając czołgami ZSRR będziecie mieć problemy na początkowych tierach (tier to level czołgu w World Of Tanks) z pancerzem czołgu, który jest bardzo łatwy do zniszczenia. Mimo to jak gram w World Of Tanks czołgiem ZSRR to bardzo dobrze się bawię. Taką samą opinię powinni mieć gracze lubiący klimaty gier typowo wojennych, tak więc gra ma ode mnie ocenę: 9/10. 

Łukasz Zabłotny

„Express Społeczniaka”

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Rady Europy w Lubinie
Star Stable Online (SSO)

Star Stable to gra dla miłośników koni i jazdy konnej. Przeznaczona dla graczy z całego świata, którzy mogą wspólnie przeżywać ciekawe przygody. Jest to jedna z niewielu prawdziwych gier komputerowych dla dziewczynek.

Na początku tworzy się swoją postać, wybiera maść wierzchowca, kolor grzywy i ogona konia. Gra polega na tym, żeby odblokowywać nowe miejsca, wykonywać zadania i zdobywać nowe konie. W grze bierzemy udział w wyścigach, dzięki którym poziom wierzchowca wzrasta. Wyposażenie niezbędne do jazdy konnej zależne jest od poziomu postaci.

Plusy gry:

· Można kupować i sprzedawać ubrania do postaci

· Można kupować i sprzedawać sprzęty dla konia

· Można kupić zwierzątko z torbą, które będzie w niej siedzieć

· Duża ilość zadań

· Otwarty świat

· Interakcje z koniem (szczotkowanie, pojenie, karmienie oraz czyszczenie kopyt)

Minusy gry:

· Można jeździć tylko w 3 miejsca w grze bez płatnego konta

· Bez płatnego konta nie można kupić konia

· Bez płatnego konta nie można skakać na koniu

Gra bardzo mi się podoba, pomimo tego, że jest w niej dużo płatnych elementów. Każdy, kto uwielbia konie i zagadki, a także chciałby poznać nowych przyjaciół, nie będzie zawiedziony. Polecam ją tobie i twoim znajomym.

Marta Aksamit

"PiSAK"