wyzwanie #juniorlab ZAANGAŻOWANIE, CO TO ZNACZY?

Wszystkie dotychczasowe wyzwania #juniorlab przekazywały wiedzę o stosowaniu różnych narzędzi. Dzięki temu sporo się nauczyliście – wiemy o tym, bo skrupulatnie bierzecie udział w konkursach i udowadniacie, że nauka nie idzie w las! 

Teraz chcemy Wam zaprezentować zupełnie wyjątkową lekcję. Pomagają nam w niej: redakcja Złych Wilków i dziennikarze z Agencji Informacyjnej Polska Press. Tym razem nie pokażemy Wam, jak coś stworzyć przy pomocy sprzętu elektronicznego i programów dostępnych w Internecie. W tej lekcji, zainspirowani działalnością Złych Wilków, chcemy uświadomić Wam, jaką rolę pełni dziennikarz i dlaczego ten zawód jest ważny. Dowiecie się,  że wszystkie metody przekazywania informacji, jakie Wam dotąd prezentowaliśmy mogą być użyteczne w profesjonalnej dziennikarskiej pracy. 

Dowiedzcie się, kim są Złe Wilki i co Was z nimi łączy! 

(kliknij w zdjęcie)


JAKIE JEST WASZE ZADANIE?

Być może od pierwszej chwili wiecie, o czyim zaangażowaniu chcielibyście opowiedzieć w swoim materiale, ale jeśli nie, porozmawiajcie z rodzicami lub nauczycielami o tym, kto działa lub działał w Waszej okolicy! Możecie być zaskoczeni, o jak wielu wspaniałych osobach czy organizacjach nie wiedzieliście! Potem stwórzcie materiał: indywidualnie lub razem z całą redakcją! 

ZADANIE INDYWIDUALNE

Stwórz materiał dziennikarski na temat: Nasz superbohater. Pomagać mogą nie tylko dorośli. W swojej pracy użyj technik, których nauczyłeś się podczas przygody z lekcjami #juniorlab.

Prace można wysyłać do 31 marca na adres: [email protected]. Jeżeli w materiale chcecie użyć wideo – pamiętajcie, by jego długość nie przekraczała 2 minut. Do każdego zgłoszenia indywidualnego musi być dołączona zgoda rodziców na udział w konkursie . 

ZADANIE ZESPOŁOWE

Wspólnie z redakcją Waszej gazetki stwórzcie materiał dziennikarski pt. Tu mieszkam, tu żyję, tu pomagam. Użyjcie technik, które poznaliście podczas wszystkich dotychczasowych lekcji #juniorlab.

Zanim zabierzecie się do pracy, przedyskutujcie, jaki rodzaj działań uważacie za szczególnie ważny. Przemyślcie, w jaki sposób najlepiej będziecie mogli go udokumentować.

Prace można wysyłać do 31 marca na adres: [email protected]. Jeżeli w materiale chcecie użyć wideo – pamiętajcie, by jego długość nie przekraczała 2 minut.


NAGRODY

Dla Juniora:

1 miejsce - smartfon NTT N-Phone N02 5" + gadżety Junior Media + 10 pkt. na konto redakcji w rankingu #juniorlab.

2 miejsce - Tablet Lenovo TAB2 A7-10 59-446206 7" + gadżety Junior Media + 10 pkt. na konto redakcji w rankingu #juniorlab.

3 miejsce - dyktafon Olympus VN-741PC + gadżety Junior Media + 10 pkt. na kontor redakcji w rankingu #juniorlab.

Dla Zespołu:

1 miejsce - Tablet Lenovo TAB2 A10-70L ZA010083PL 10.1" + gadżety Junior Media + 30 pkt. na konto redakcji w rankingu #juniorlab.

2 miejsce - Tablet Lenovo TAB2 A10-30 ZA0C0119PL 10.1" + gadżety Junior Media + 20 pkt. na konto redakcji w rankingu #juniorlab.

3 miejsce - dyktafon Olympus VN-741PC + gadżety Junior Media + 15 pkt. w rankingu #juniorlab.


REGULAMINY

Regulamin wyzwania #juniorlab ZAANGAŻOWANIE CO TO ZNACZY? – zadanie zespołowe  

Regulamin wyzwania #juniorlab ZAANGAŻOWANIE, CO TO ZNACZY? – zadanie indywidualne 

Zgoda rodziców na udział w konkursie (obowiązkowe dla osób poniżej 18 lat!) 


Lekcję przygotowaliśmy we współpracy z: