WYZWANIE #JUNIORLAB INTERAKTYWNE ZDJĘCIE

Nie mamy wątpliwości, że świetnie potraficie już tworzyć animacje poklatkowe. Czas na kolejną lekcję: tym razem nasz ekspert opowie o tworzeniu zdjęcia interaktywnego.

Sylwia Żółkiewska jest graficzką, projektantką aplikacji mobilnych  i animatorką kultury, a jednocześnie autorką przewodnika po świecie aplikacji mobilnych dla kultury i edukacji APPetyt na APPlikacje (wyd. Fundacja Orange, 2016). Prowadzi też blog Aplikacje mobilne w kulturze o edukacji.

Nauczycie się od niej, jak kreatywnie spędzać czas: tworząc interaktywne media! Brzmi trochę poważnie, ale to naprawdę świetna zabawa. Zobaczcie sami: TERAZ WASZA KOLEJ!

Wiecie już, jak to wszystko działa. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie poprosili, abyście nam zaprezentowali, czego się nauczyliście. Spróbujcie swoich sił w wyzwaniu indywidualnym lub zbierzcie koleżanki i kolegów z redakcji Waszej gazetki szkolnej i stwórzcie projekt zespołowo.

WYZWANIE INDYWIDUALNE

Opracuj prezentację w formie interaktywnego zdjęcia na temat Moja szkoła dawniej i dziś. Zdjęcie powinno zawierać co najmniej 3 różne materiały multimedialne.

Udostępnij interaktywne zdjęcie poprzez media społecznościowe lub stronę internetową i wyślij do nas link do 10 lutego. Nie zapomnij oznaczyć zdjęcia #JuniorMedia.

WYZWANIE ZESPOŁOWE

Wspólnie z kolegami i koleżankami opracuj prezentację (lub wymyśl baśń albo scenariusz filmowy) i przedstaw w formie interaktywnego zdjęcia. Temat: Dawno temu w mojej okolicy… Możesz używać archiwalnych filmów i fotografii oraz tworzyć własne materiały. Interaktywne zdjęcie powinno zawierać: co najmniej 3 materiały filmowe w tym 1 archiwalny, 1 animację poklatkową, co najmniej 3 dodatkowe zdjęcia lub ilustracje, co najmniej 1 link, co najmniej 3 opisy tekstowe (do 250 znaków).

Udostępnij interaktywne zdjęcie poprzez media społecznościowe lub stronę internetową i wyślij do nas link do 10 lutego. Nie zapomnij oznaczyć zdjęcia #JuniorMedia.

NAGRODY

Dla zespołu:

I MIEJSCE - TABLET NTT 11”  + 30 pkt. na konto zespołu

II MIEJSCE -  APARAT CYFROWY SONY  + 20 pkt. na konto zespołu

III MIEJSCE  - APARAT CYFROWY SONY  + 15 pkt. na konto zespołu


Dla Juniora:

I MIEJSCE - APARAT FUJIFILM INSTAX mini 8  + 10 pkt. na konto zespołu

II MIEJSCE  - APARAT FUJIFILM INSTAX mini 8  + 10 pkt. na konto zespołu

III MIEJSCE -  APARAT FUJIFILM INSTAX mini 8  + 10 pkt. na konto zespołu

Wszystkie redakcje, które zgłoszą swoją pracę do konkursu otrzymają +5 pkt. w rankingu #juniorlab.


Regulaminy konkursów

Szczegółowe informacje na temat konkursów znajdziecie w regulaminach:

Regulamin #juniorlab ZDJĘCIE INTERAKTYWNE - zadanie zespołowe (pdf)     

Regulamin #juniorlab ZDJĘCIE INTERAKTYWNE - zadanie indywidualne (pdf)    

Formularz zgody opiekunów prawnych (pdf)