„Zamiana”, reż. Jay Karas

Tydzień temu oglądałam film pt. „Zamiana”. To adaptacja książki The Swap autorstwa Megan Shull. Film opowiada o dziewczynie o imieniu Ellie (Peyton List) i chłopaku o imieniu Jack (Jacob Bertrand).

Pewnego razu Ellie i Jack spotkali się u szkolnej pielęgniarki. Tam zaczęła się ich przygoda. Oboje nie byli zadowoleni ze swojego życia, więc chcieli to zmienić. Wysłali do siebie SMSy o tym, że chcą zmienić swoje życie. Ich prośba się spełniła za sprawą magii. Jack był w ciele Ellie, a dziewczyna wcieliła się w chłopca. Nastolatkowie musieli sobie poradzić w nowej sytuacji. Będąc w obcych ciałach, zmienili sobie nawzajem życie. Chcąc wrócić do poprzedniego stanu, poprosili o pomoc przyjaciela Jack’a – Owena (Kolton Stewart). Kolega pomógł im i dzięki temu wrócili do swoich ciał.

Ten film bardzo mi się podobał, ponieważ opowiada o życiu i problemach nastolatków. Bardzo polecam obejrzenie. Moja ocena to 10/10.

Agata Cieśla, ZS 2 Piła, Niecodziennik Szkolny




"Lepszy model", reż. Paul Hoen

Koleżanka poleciła mi film familijny pt. „Lepszy model”, wyprodukowany przez Disney Channel Original Movies, w reżyserii Paula Hoena.

Film opowiada o dwóch inteligentnych nastolatkach Mae Hartley (Kelli Berglund) i Gabby Harrison (China Anne McClain). Mae jest zakochana w Jaden’ie, w którym z kolei kocha się najpopularniejsza dziewczyna w szkole – Nevaeh. Zakochana Mae wraz ze swoją przyjaciółką budują jej chłopaka-robota o imieniu Albert. Gdy pokazała się z nim, zaskoczeni nastolatkowie nie mogli uwierzyć, że ona ma chłopaka. Jednak wszyscy w szkole polubili nowego kolegę. Jako robot robił on niesamowite rzeczy, których inni nie potrafili wykonać. Wkrótce jednak Albert musiał uciec podczas balu, gdyż nie chciał trafić do wojska jako broń. Jakie jeszcze perypetie spotkały bohaterów?

Film dostarczył mi wielu niezapomnianych wrażeń. Polecam, szczególnie nastolatkom, które uwielbiają oglądać amerykańskie filmy z happy endem, a moja ocena to 9/10.

Agata Cieśla, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny




"Niania w akcji"

Miesiąc temu oglądałam film pt. „Niania w akcji”. Film opowiada o dwóch dziewczynach: Jenny Parker (Sabrina Carpenter) i Lola Perez (Sofia Carson), które chcą dostać się do liceum artystycznego. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nastolatki przypadkowo zamieniły się telefonami. Kiedy rodzina Andersenów dzwoni na komórkę Jenny z propozycją zaopiekowania się ich dziećmi, odbiera Lola i przyjmuje propozycję. Jednak w tym samym czasie rodzina Cooperów dzwoni na komórkę Loli, a Jenny też przyjmuje propozycję. Podczas gdy obie dziewczyny zajmują się dziećmi, jedno z nich wymyka się na koncert. Jenny i Lola wraz z dziećmi poszukują go po całym mieście, a przy tym spotykają ich różne przygody.

Film ten bardzo polecam do obejrzenia, choć jego akcja nie jest zbyt skomplikowana i raczej przewidywalna. Dobra rozrywka na samotne, jesienne popołudnie lub spotkanie z koleżankami. Moja ocena to 9/10.

Agata Cieśla, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny



„Sekretne życie zwierzaków domowych”, reż. Chris Renaud, Yarrow Cheney

Na początku października poszedłem z kolegami do kina na film pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Głównymi bohaterami są zwierzęta domowe – Tuptuś, Max, Briget, Krokodyl, Świnia, Buldog, Chomik oraz Jamnik, który masował się po plecach blenderem. Domowi pupile spotykali się pod nieobecność swoich właścicieli i urządzali sobie świetną zabawę, a czasami także czyhały na nich niebezpieczeństwa.

Do pozytywnych postaci należy pies Max, ktróry jest bardzo przywiązany do swojej pani. Gdy jego właścicielka opuszcza dom, smutny czeka pod drzwiami, aż wróci. Pewnego dnia zamieszkał z nim nowy pies i wtedy jego w życie zmienia się w koszmar. Zajmuje mu łóżko, a kiedy dowiaduje się, że Max chce się go pozbyć, staje się wściekły i uprzykrza mu życie. Dobrą postacią jest także Briget, szaleńczo zakochana w Maxie. Uwielbia programy o miłości. Pewnego dnia, gdy jej ukochany zaginął, zbiera swoich przyjaciół i postanawia go odnaleźć.. Na dachu bloku znajduje klatkę z orłem, który chce ją zjeść, jednak po chwili postanawia jej pomóc. Kolejny bohater chomik zgubił się i przez dwa tygodnie chodził po przewodach wentylacyjnych, by odnaleźć swój dom.

Natomiast królik Tuptuś jest czarnym charakterem tej bajki. Wygląda słodko, jednak można się po nim spodziewać niebezpieczeństwa. Jego pan był magikiem, którego najlepszą sztuczką było wyciąganie Tuptusia z kapelusza. Kiedy trik wychodzi z mody, sztukmistrz porzuca królika. Wściekły Tuptuś zakłada gang o nazwie „Spuszczeni w kanale”. Planuje zemstę na ludziach. Do jego grupy należą krokodyl, świnia i jaszczurka oraz gigantyczna kobra z jednym okiem i jednym zębem. Rytuałem dołączenia do gangu było ukąszenie przez kobrę.

Jeśli chcecie się dowiedzieć, co robią opuszczone zwierzęta domowe, koniecznie obejrzyjcie ten film. Mnie bardzo się podobał i mogę go polecić młodszym i starszym widzom. Podczas projekcji bajki zagwarantowana jest dobra zabawa, a po obejrzeniu refleksja nad losem zwierzaczków.

Dominik Gicala, kl.4a, ZS 2 Piła, Niecodzinnik Szkolny




„Był sobie pies”, reż. Lasse Hallstrom

Reżyserem tego filmu jest Lasse Hallstrom. Główną rolę odgrywa pies o imieniu Bailey.

Jest to kino familijno-przygodowe z wątkami komediowymi.

Film przedstawia przepiękny świat psa, który przechodzi reinkarnację. Niezwykłe przygody naszego bohatera są przedstawione w bardzo komediowy sposób. Film przedstawia niezwykłą przyjaźń pomiędzy psem a chłopcem, co udowadnia przysłowie, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies. Jest to kino rodzinne, na którym nie można się nudzić. Zabawne przygody psa przeplata wątek tragiczny związany z jego śmiercią. Na pewno nie będziemy długo smutni, gdyż pies rodzi się na nowo.

Zachęcam wszystkich do obejrzenia tej komedii, bo na chwilę można się poczuć w skórze psa. To najlepszy film rodzinny jaki kiedykolwiek oglądałem. Po obejrzeniu tego dzieła łatwiej można zrozumieć swojego pupila. Jeśli ktoś nie ma psa, to z pewnością pomyśli o tym, żeby go mieć.

Gabriel Wiśniowski, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny



"Władca pierścieni", reż. Peter Jackson

"Władca pierścieni" to trylogia książek napisanych przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Tę trylogię zekranizowano i rozdzielono na 3 części, chociaż książek było 6. Nie będę wspominał, ile książek napisano o stworzeniu Śródziemia, ponieważ sam bym nie mógł ich znaleźć i policzyć. Film wyreżyserował znany reżyser Peter Jackson. Oprócz ''Władcy pierścieni” i ''Hobbita'', bo to też opowiadanie Tolkiena, Jackson wyreżyserował 11 innych filmów. W bohaterów głównych wcielili się znani aktorzy np. Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKelen, Sean Astin, Billy Boyd, Sean Bean, John Rhys Dawies, Sala Baker, Liv Tyler oraz mój ulubiony Orlando Bloom, który zagrał Legolasa. Ciekawostka: czy wiecie, że głos orków w filmie to nagrane głośne krzyki na meczu badmintona Irlandia vs Anglia?

Cała historia Śródziemia zaczęła się, kiedy Sauron sługa Morghota wykuł wielkie a zarazem piękne pierścienie: trzy przypadły elfom - nieśmiertelnym istotom, siedem krasnoludom - górnikom swoich kopalń, dziewięć ludziom, którzy pożądali władzy na swojej ojczystej ziemi Śródziemiu, jednym z wielu kontynentów Sirmaliriona, a jeden, największy, najpotężniejszy przypadł Sauronowi. Na tym pierścieniu widnieje napis ''Jeden, by wszystkimi rządzić. Jeden, by wszystkie odnaleźć. Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać”. Elfy oraz Krasnoludy wyrzuciły pierścienie, podejrzewając spisek Saurona, zaś ludzie myśleli, że to wyróżnienie i zasługują na ten dar. Dzięki jedynemu pierścieniowi powstały Nazgule, ośmiu nieśmiertelnych jeźdźców i jeden Witch King, oni wszyscy od tamtego dnia służyli Sauronowi. Po klęsce Saurona pierścień zabrał Isildur, syn Elendila, a po jego zabójstwie pierścień spoczywał długie lata na dnie jeziora blisko Shire, aż pewnego dnia przejął go Smegol, który zaszył się w Górach Mglistych. Pewnego dnia, po prawie 500 latach, znalazł go Bilbo Bagins znany z opowieści ''Hobbit'', który po skończeniu 111 lat dał go swojemu siostrzeńcowi. Ten zaś miał misję udania się z pierścieniem do Rivendell miasta elfów. Tam pod władzą Elronda odbyła się tajna narada, na której ustalili, że pierścień trzeba zniszczyć w czeluściach Góry Przeznaczenia, żeby Sauron się nigdy nie odrodził. Powstała wtedy Drużyna Pierścienia złożona z dziewięciu kompanów, czterech hobbitów, dwóch ludzi, krasnoluda, elfa i czarodzieja Gandalfa. Po drodze do Góry Przeznaczenia kompania napotyka dużo przeszkód np. utratę czarodzieja. Czy drużynie Pierścienia uda się dojść do Góry Przeznaczenia i zniszczyć pierścień? Tego dowiecie się, oglądając tę trylogię.

Ostatecznie daję ekranizacji 10/10 możliwych punktów. Zaletą tej serii jest to, że można się przy niej rewelacyjnie bawić, a szczególnie przy grach stworzonych na jej temat. Zaś jedyną wadą jest to, że trzeba poświęcić dużo czasu, żeby obejrzeć ten film, ponieważ wszystkie 3 części trwają aż 683 minuty czyli 11 godzin i 23 minuty.

Gracjan Bartol, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny




„Charlie i fabryka czekolady”, reż. Tim Burton

Film pt. „Charlie i fabryka czekolady” to amerykańsko-brytyjska produkcja z 2005 roku. Reżyserem jest Tim Burton. Aktor, który wcielił się w rolę Willy’ego Wonki to Johnny Depp, a autorem muzyki jest Danny Elfman . Jest to druga ekranizacja książki Roalda Dahla.

Opowiada ona o bardzo biednym chłopcu, który nazywa się Charlie Bucket. Pewnego dnia Charlie, wracając ze szkoły znalazł na ulicy pieniądze, które wydał na czekoladę pana Wonki , znalazł w niej talon. Gdy ludzie zobaczyli, że ma Złoty bilet, to od razu chcieli go od niego odkupić, ale chłopiec nie chciał go sprzedać. Wybiegł ze sklepu i pobiegł do domu, pochwalić się dziadkom i rodzicom, że znalazł Złoty talon. Był piątym szczęśliwym znalazcą, który mógł zwiedzić fabrykę czekolady Willy’ego Wonki.

Reżyser pobudził wyobraźnię widza, wszystkie przygody, które przeżywają bohaterowie są niesamowite. Dekoracje jak i efekty specjalne przyprawiają o zawrót głowy, a uzupełnieniem jest ścieżka dźwiękowa. Pojawienie się na ekranie Johnny Deppa czyli Willy’ego Wonki sprawia, że nie sposób się nie uśmiechać. Charakteryzacja niezwykła, ekscentryczna , zachowanie czasami irytujące, ale tak naprawdę sympatyczna i pozytywna postać.

Oglądałam film z mamą i obydwie jesteśmy zachwycone. To oznacza, że jest to film dla dużych i małych widzów. Zachęcam do obejrzenia tej fascynującej ekranizacji, na pewno będziecie zadowoleni i podzielicie moje zdanie.

Julia Szymańska, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny




"Łowcy trolli", reż. Guillermo del Toro

Łowcy trolli to serial Netflixa, który składa się z 26 odcinków. Animacja, za którą opowiadają Guillermo del Toro oraz DreamWorks, czyli twórcy filmów m.in. Shreka oraz Jak wytresować smoka? Bazą dla fabuły była powieść "Łowca trolli", napisana przez del Toro i Daniela Krausa.

Bohaterem Trollhunters jest nastolatek, który pewnego dnia natrafia na amulet dający mu moc Łowcy trolli, czyli obrońcy stworków, które mieszkają w wymiarze pod naszym światem, ukrywają się przed ludźmi, są nastawione pokojowo, acz z kilkoma wyjątkami, przed którymi właśnie tytułowy łowca chronić ma zarówno je, jak i nas. W pierwszym odcinku poznajemy głównego bohatera, Jima, jego niesfornego, ale bardzo zabawnego kumpla, a także przyjacielskiego trolla – Blinky’ego. Ich tropem rusza zły Bular, który zabił poprzedniego łowcę trolli i chce zagarnąć amulet dla siebie. Film to mieszanka akcji i komedii.

W zasadzie trzeba powiedzieć, że Trollhunters przede wszystkim bawi, ale w niektórych momentach wzbudza strach. Jak narazie jest to mój ulubiony film, bardzo wciąga i oglądając go, mogłabym siedzieć godzinami. Polecam do obejrzenia.

Oliwia Kotowska, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny




„Ozzy”

W ostatnim czasie zobaczyłam film pod tytułem „Ozzy”, który bardzo mi się spodobał. Reżyserem tego filmu jest Alberto Rodiriguez. Scenariusz przygotował Juan Ramon Ruiz.

Ten film opowiada o psie, który trafił do luksusowego hotelu dla zwierząt. Wkrótce jednak okazało się, że to zamiast hotelu dla zwierząt jest więzienie. Zwierzak razem ze swoimi przyjaciółmi postanawia uciec. Po powrocie właściciela, dyrektor oznajmia, że jego pupil zmarł na grypę. Po tej wieści właściciel załamuje się. Film kończy się pozytywnie, ale szczegółów nie chcę zdradzać. Zachęcam do oglądania.

W mojej opinii ten film jest bardzo pouczający. Wywołuje emocje u widza. Film zawiera zabawne animacje. Polecam w jesienne, szare dni.

Urszula Żynda, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny




"Soy Luna"

Ostatnio zainteresował mnie serial zatytułowany "Soy Luna". Jego reżyserami są Jorge Nisco oraz Martin Saban. Premiera planowana była 14 marca 2016 roku.

Opowiada on o Lunie (Karol Sevilla), czyli nastolatce z Meksyku, która szczęśliwie jedzie przez życie na wrotkach. Jak każda dziewczyna w jej wieku mieszka ze swoją rodziną, chodzi do szkoły i ma swoją grupę znajomych. Bohaterka spędza większość swojego czasu na wrotkach, słuchając piosenek skomponowanych przez swojego najlepszego przyjaciela Simóna (Michael Ronda). Ale pewnego razu jej życie przybiera niespodziewany obrót, gdy jej rodzice otrzymują propozycję pracy niemożliwą do odrzucenia. Rodzina Valente musi opuścić swój ukochany dom i przeprowadzić się do Argentyny. A co było dowiecie się w dalszej części serialu, który emitowany jest na antenie DisneyChanel od poniedziałku do czwartku o godz. 19:30.

Moim zdaniem serial "Soy Luna" nie ma żadnych wad. Jest bardzo wciągający i nadaje się dla każdego. Serdecznie go polecam.

Maja Pszczółka, ZS2 Piła, Niecodziennik Szkolny