„Niezgodna”

Niezgodna - to historia o nastolatce, która nie pasuje do reszty społeczeństwa. Jej postępowanie, myślenie całkowicie rożni się od innych ludzi. Dwójka ludzi, która nie powinna nigdy się spotkać. Miłość, która pomaga przetrwać. Jest nadzieją i płomykiem,  daje siłę do działania. Główna bohaterka- Tris, wkracza w nowy rozdział swojego życia i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Niezgodna, to film o dwójce zakochanych w sobie ludzi, pochodzących z dwóch różnych światów. Reżyser obsadził w głównych rolach aktorów takich jak: Shailene Woodley, Theo James, Naomi Watts, Octavia Spencer Czy Ansel Elgort.  Jest to film oparty na książce jednak bardzo dobrze odzwierciedla świat przedstawiony w powieści. Polecam go wszystkim fanom filmów z efektami specjalnymi i scenami trzymającymi w napięciu.

Natalia Czerwińska

Gazetka „Lemo”

Gimnazjum nr 12 im. Stanisława Lema w Szczecinie




"Harry Potter i Czara Ognia", reż. Mike Newell

Film przygodowy Mike’ego Newella „Harry Potter i Czara Ognia” jest ekranizacją książki J. K. Rowling o takim samym tytule. W głównych rolach wystąpili Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ronald "Ron" Weasley), Emma Watson (Hermiona Granger), Michael Gambon (Albus Dumbledore), Maggie Smith (Profesor Minerva McGonagall), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Brendan Gleeson (Szalonooki Moody), Ralph Fiennes (Lord Voldemort). Scenariusz napisał Steve Kloves.

Film jest 4 częścią zekranizowanej serii Harry’ego Pottera J. K. Rowling. W tej części w Hogwarcie odbywa się turniej Trójmagiczny, na który przybywają uczniowie szkół Beauxbatons i Durmstrangu. Do konkursu są wybierani trzej przedstawiciele z każdej szkoły,

lecz w tym roku czara ognia wybrała czterech zawodników. Jednym z nich był Harry. W turnieju Trójmagiczny mają przejść cztery zadania, które są niebezpieczne i sprawdzają umiejętności czarodzieja.

Ekranizacja książki ,,Harry Potter i Czara Ognia” jest świetnie wykonana. Jedynym minusem jest to, że w wielu momentach różni się od książki. Trzeba podkreślić wspaniałą scenografię i ujęcia, które zapierają dech w piersiach. Ten film można jak najbardziej polecić, ale dla zwolenników książki będzie on niestety rozczarowaniem.

Gabriela Wajda

"Lider"




"Charlie i fabryka czekolady", reż. Tim Burton

Familijny film Tima Burtona "Charlie i fabryka czekolady" w którym główne role Willy’ego Wonki i Charliego Bucketa wcielili się Johnny Depp i Freddie Highmore, powstał w 2005 roku. Scenariusz napisał John August.

Film ten opowiada o ubogim, ale szczęśliwym chłopcu Charliem Buckett'cie. Żyje on w miasteczku, w którym znajduje się największa fabryka czekolad Willy'ego Wonki. Z fabryki nie wychodził ani nie wchodził żaden człowiek od dawna. Wszyscy chcą poznać tajemnice produkowania tak dobrej czekolady, jaką jest czekolada Wonki. Pewnego dnia pięcioro dzieci z całego świata dostają szanse, aby poznać tę tajemnicę. Charlie jest jednym z dzieci, które znajdują jeden z pięciu złotych biletów, który umożliwia zwiedzenie ogromnej fabryki czekolady. Wspaniałe dekoracje, efekty specjalne oraz ścieżka dźwiękowa filmu robią niesamowite wrażenie. Trzeba też podkreślić wspaniałe aktorstwo i charakteryzacje Johnny'ego Deppa. Film przenosi nas do krainy, gdzie wszystko jest możliwe.

Moim zdaniem Tim Burton naprawdę dbał o najmniejsze szczegóły, reżyserując ten film. Trzeba bardzo pochwalić aktorów, scenarzystów i charakteryzatorów. Osobiście bardzo mi się podobał film ,,Charlie i fabryka czekolady", ponieważ przypomniał mi, że trzeba mieć naprawdę niewiele, aby być szczęśliwym.

Gabriela Wajda

"Lider"




"Ojciec Mateusz" Sezon 17 Odc. 222

W 222 odcinku serialu "Ojciec Mateusz" pt. "Market",  ksiądz Mateusz Żmigrowski (Artur Żmijewski) natrafia na kolejną zagadkę związaną z morderstwem pracownika sklepu "Borsuk" i kradzieżami elektrycznych i elektronicznych rzeczy. Najśmieszniejszym wątkiem w tym odcinku jest wyszukiwanie przez Natalię (Kingę Preis) i Babcię Lucynę (Aleksandra Górska) dziwnych informacji w internecie tzw. Internetowych bzdur. W tym czasie Emilka (Katarzyna Burakowska) pisze wypracowanie do szkoły na właśnie ten temat. Według mnie ten odcinek był bardzo fajny i śmieszny, ale mogłby być troszkę dłuższy.

Julia Biroś kl.4 

Redakcja "The Voice of Students"

Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Zalasiu



"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

Minęło pięć ciągnących się w nieskończoność lat oczekiwania, ale w końcu nadszedł moment, kiedy J.K Rowling ponownie otwiera przed nami drzwi do swojego magicznego świata. Mowa tutaj oczywiście o filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", którego premierę miałam przyjemność obejrzeć. Historia bazuje na znanej powieści o Harrym Potterze. Scenariusz napisała sama pani Rowling, a więc autorka znanego cyklu. Jednak tym razem głównym bohaterem jest Newt Scamander, autor książek o magicznych stworzeniach, z których Harry czerpie wiedzę w latach szkolnych. Akcja rozgrywa się prawie siedemdziesiąt lat przed wydarzeniami z „Kamienia Filozoficznego” w spowitym tajemnicą Nowym Jorku.

Newt zjawia się w mieście świateł ze znaną tylko sobie specjalną misją, a wraz z nim niezidentyfikowana walizka, na której punkcie jest przewrażliwiony. Jak się później okazuje, w swoim jedynym bagażu trzyma wszystkie dotąd złapane tytułowe fantastyczne zwierzęta. W Nowym Jorku panuje całkowity zakaz posiadania owych pupili, tak więc jak można się spodziewać, nasz główny bohater przez swoją walizkę wpada w kłopoty.

Całej sytuacji nie pomaga to, iż stworzenia, którymi mężczyzna się opiekuje, nie są zbyt chętne, by pozostać w ukryciu i ku przerażeniu Newt ‘a parę z nich wydostaje się z kryjówki. Jakby tego było mało w mieście, do którego Scamander trafia, coś sieje zniszczenie i śmierć. Nasz główny bohater postanawia dowiedzieć się, kto kryje się za spustoszeniem miasta.

Kiedy dowiedziałam się, kto napisze scenariusz do tejże produkcji, byłam bardzo podekscytowana i tym samym postawiłam filmowi bardzo wysoką poprzeczkę. Jeśli chodzi o bohaterów, szczególną uwagę należy poświęcić RedMayneowi, który odegrał główną rolę. Aktora tego wcześniej nie znałam, ale po tym jednym filmie mogę stwierdzić, że jest fantastyczny. Od pierwszego momentu byłam oczarowana tym, z jaką autentycznością odgrywa swoją rolę. Nie da się nie pokochać Newt’ a Scamander’ a, którego podarował nam Eddie RedMayne. Oprócz głównej postaci mamy również innych bohaterów, takich jak Jacob Kowalski, którego zagrał Dan Fogler. Postać przezabawna, a do tego z polskimi korzeniami. Kolejny bohater, a właściwie bohaterka to Tina, w której rolę wcieliła się Katherine Waterston. Również ciekawa postać, natomiast mam wrażenie, że nie do końca został wykorzystany jej potencjał. Cała fabuła filmu jest świetna! Nie było momentu, kiedy bym się nudziła siedząc na sali kinowej. Film angażuje odbiorcę niemal w stu procentach i wciąga go do wspaniałego świata magii. Zabawne i wzruszające dialogi sprawiają, że przywiązujemy się do postaci na ekranie i nie chcemy się z nimi żegnać. Nie dostrzegam wad w tej produkcji, co więcej - jestem nią oczarowana i z całego serca polecam ją, bo każdy z nas potrzebuje trochę magii w życiu.

Magda Materka

Gazetka „Wagnerpress”

Zespół Szkół nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie




"Ile waży koń trojański", reż. J. Machulski

Niedawno, w pewien zimny i deszczowy weekend, wraz z rodzicami, obejrzałam na DVD film w reżyserii Juliusza Machulskiego pt. „Ile waży koń trojański ”. Prapremiera filmu odbyła się 15 XII 2008r. w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach. Wtedy reżyser ogłosił, że najnowszy film dedykuje swemu zmarłemu kilkamiesięcy temu ojcu- Janowi Machulskiemu.

Film ten jest komedią, a jego akcja zaczyna się 31 grudnia 1999r. Główna bohaterka Zosia, jest szczęśliwą kobietą. Ma idealnego, kochającego ją męża Jakuba i 12 letnią córkę Florkę z pierwszego małżeństwa. Szczęśliwe życie zakłóca niestety były mąż Dariusz, który wtrąca się we wszystko. Zosia ma wyrzuty sumienia, że z nim była i mówi przed lustrem w noc sylwestrową, że chciałaby cofnąć czas. Rano budzi się i okazuje się, że jest maj 1987 roku, w Polsce trwa komunizm ,obok niej śpi Darek, a Florki nie ma jeszcze na świecie. Zosia musi sobie jakoś radzić. W końcu wpada na pomysł, że skoro zna swoją przyszłość, to może ją zmienić i pokierować życiem tak, jak chce, bez błędów.

Reżyserem, ale zarówno producentem filmu i autorem scenariusza, jest znakomity Juliusz Machulski. W główne role wcielili się: znana z roli Lucy z „Rancza ” Ilona Ostrowska jako Zosia, znany aktor Robert Więckiewicz w roli Darka i Maciej Marczewski w roli Kuby. W filmie występuje również niedawno zmarła Danuta Szaflarska, która za role babci Zosi, otrzymała nagrodę Złotego Orła w 2009r.

Reżyserowi znakomicie udało się przenieść widza w klimat schyłku lat 80. Pokazał Warszawę taka jak wtedy była, czyli inna niż jest obecnie. Wyrazu dodaje ciekawa muzyka z lat osiemdziesiątych. Film skłania do refleksji nad życiem, jak należy postępować, żeby być w nim szczęśliwym. Dla ciekawości dodam, że w filmie można zobaczyć Roberta Kubicę i Donalda Tuska, ale jak i w jakim miejscu to trzeba samemu obejrzeć.

Mnie film bardzo się spodobał, nie był może jakoś strasznie śmieszny, ale zaciekawił mnie i nie wiem kiedy przeleciało te 2 godziny. Polecam go zarówno osobom w moim wieku, bo mogą zobaczyć jak się żyło 30 lat temu w Polsce, jak i starszym, żeby sobie powspominali i przypomnieli.

Katarzyna Blicharczyk

"Lider"




"Sing" w reżyserii Gartha Jenningsa

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta, teatr prowadzony przez misia koalę Bustera Moona popada w tarapaty.

Kochając teatr, Buster zrobi wszystko, by go ocalić .

Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata.

Głos, który ocali teatr.

Do konkursu staną między innymi :pewna siebie i bardzo utalentowaną mysz Mike, zapracowana matka 25 prosiaczków - świnka Rosita, młody gangster o wielkim głosie - Johnny, Ash zbuntowana, punkowa jeżozwierzyca oraz prawdziwe sceniczne zwierzę - świnka Gunter, a także nieśmiała słonica o wielkim głosie - Meena. Wszyscy oni stawią się na przesłuchaniach, wierząc, że konkurs ogłoszony przez dyrektora Moona jest ich szansą na sukces i spełnienie marzeń. Im lepiej Buster będzie poznawał uczestników konkursu oraz ich wielkie talenty, tym szybciej dojdzie do konkluzji, że być może nie tylko teatr jest czymś, co należy uratować?

Patrycja Bożek kl.4 SP

"The voice of Students"

Zespół Szkół  w Zalasiu




"Osobliwy dom pani Peregrine"

Filmem, który mnie zafascynował i porwał moje serce, jest „Osobliwy dom pani Peregrine”. Jest to film fantastyczny o chłopcu, który chce udowodnić, że jego dziadek nie zwariował, choć też nie wie już, co myśleć o niecodziennym zachowaniu dziadka. Jack– tak brzmi imię głównego bohatera, pewnego dnia, zaskoczony tajemniczym telefonem od dziadka postanawia go odwiedzić, gdy nagle wszedł do domu i zobaczył…

Aby dowiedzieć się, co stało się dalej, trzeba obejrzeć film, który jest pełen różnych emocji: miłości, niepewności, tajemniczości , ale przede wszystkim strachu.

Film nakręcony jest na podstawie książki, która różni się od filmu, więc najpierw warto przeczytać książkę, aby dowiedzieć się jak naprawdę brzmi ta historia i porównać do filmu. Książka ma dwie części i tylko do pierwszej nakręcono film.

Laura Janczyńska

Klasa V b

Redakcja gazetki „Zlepek”




"Gwiazd naszych wina", reż. Josh Boon

Niedawno, zupełnie przypadkowo obejrzałam film "Gwiazd naszych wina" w reżyserii Josha Boona, Który opowiada o życiu i chorobie dwojga amerykańskich nastolatków.

Jedno z nich to Hazel Grace Lancaster (Shailene Woodley), u której w wieku 13 lat zdiagnozowano raka tarczycy, a która żyje tylko dzięki eksperymentalnemu lekowi o groźnych skutkach ubocznych. Nastolatka na spotkaniach grupy wsparcia dla chorych na raka, poznaje drugiego z nastolatków Augustusa Watersa (Ansel Elgort ), chłopaka, który niedawno wygrał batalię z rakiem, choć stracił przy tym nogę. Młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale o nie traktują uczuć zbyt poważnie. Uważają, że nie ma sensu się angażować, skoro lada chwila może zabrać ich choroba. Nastolatkowie jednak tak mocno zakochują się w sobie, że zapominają o niebezpieczeństwie nawrotu nowotworu.

Przy tym filmie naprawdę można się wzruszyć i zastanowić nad swoim szczęśliwym życiem. Moim zdaniem każdy powinien obejrzeć ten film.

Agata Werner
ZS2 Piła
Niecodziennik Szkolny




"Dzieciak rządzi”, reż. Tom McGrath

Tydzień temu wybrałam się z przyjaciółką i bratem na komediowy film animowany w reżyserii Toma McGratha wyprodukowany w studio DreamWorks Animation.

Opowiadał on o życiu małego chłopca o imieniu Tim, u którego w domu któregoś dnia pojawia się mały braciszek. Okazuje się, że bobas przyjechał tam z tajną misją. Bohaterowie na początku się nienawidzą, lecz Tim w pewnym momencie decyduje się pomóc nieznośnemu niemowlęciu, aby się go pozbyć. Jednak współpraca układa się wspaniale i razem ratują rodziców oraz całą ludzkość.

Polecam ten film, ponieważ bardzo mi się podobał. Było przy nim śmiechu co niemiara. Niósł ze sobą także przesłanie, że w życiu każdego człowieka ważne są więzi rodzinne i braterska miłość.

Maja Pszczółka
ZS2 Piła
Niecodziennik Szkolny