"Zmartwychwstały " 

Przed ukrzyżowaniem Jezus obiecał swoim uczniom, że po trzech dniach wróci do żywych. Informacja ta została szeroko rozpowszechniona i aby nie dopuścić do tego, by lud uwierzył w nadejście Mesjasza, grób z ciałem został zapieczętowany, a przed wejściem postawiono straże. Mimo tego ciało zniknęło. Zmartwychwstały opowiada o rzymskim trybunie, któremu postawiono za zadanie odnalezienie ciała i raz za zawsze uciszenie plotek o człowieku, który twierdził, że może pokonać śmierć.

W Zmartwychwstałym najlepszy jest właśnie pomysł. Ukazanie tamtych wydarzeń oczami człowieka niewierzącego w Jezusa i w ogóle z nim niezwiązanego stanowiło interesujący punkt wyjściowy. Obserwujemy więc drogę, którą przechodzi rzymski żołnierz – od znudzenia poprzez ciekawość aż do wątpliwości – i momentami możemy się z nim identyfikować. Przechodzi on bowiem etapy poszukiwania wiary, religii, duchowości w swoim życiu, a temat ten bliski jest każdemu człowiekowi. Klawiusz zresztą nie zakończył swojej drogi, historia nie zostaje zamknięta – wie tylko, że jest teraz innym człowiekiem

Zmartwychwstały to film, którego seans szybko uleci z pamięci, ale zdecydowanie jest to obraz, z którego mogą skorzystać wszelcy piewcy religii chrześcijańskiej. Kiedyś też upomni się o niego telewizja i do niedzielnego rodzinnego obiadu będzie jak znalazł. 

Aleksandra Danek gazetka "Lider"




Recenzja filmu „Ósmoklasiści też płaczą”

  Ostatnio obejrzałam film pt. „Ósmoklasiści nie płaczą”. Jest to film familijny. Opowiada o dwunastoletniej Akkie, którą wszyscy bardzo lubią. Dziewczynka uwielbia grać w piłkę nożną.

  Pewnego dnia Akkie zaczyna mieć krwotoki z nosa. Idzie do lekarza i dowiaduje się, że jest chora na białaczkę. Cały czas wierz, że pokona chorobę. Dziewczynka trafia do szpitala na oddział onkologii. Jest bardzo słaba. Podczas jej pobytu w szpitalu, w szkole organizowany jest turniej piłkarski, w którym dziewczyna miała wziąć udział. Jednak stan jej zdrowia na to nie pozwolił. Koledzy z klasy postanowili rozegrać mecz koło szpitala, tak aby Akkie widziała ich przez okno. Jednak po chwili dziewczynka słabnie i umiera. Był to szok, a potem cierpienie dla bliskich i przyjaciół. A szczególnie było to trudne dla Joepa (jej kolegi), który się w niej zakochał. Wszyscy wiedzieli, że Akkie walczyła do końca i była pozytywną osobą.

  Bardzo polecam ten film, ponieważ jest wzruszający i ciekawy.Fabuła jest ciekawa i przedstawia takie wartości, jak miłość czy wiara.

Martyna Pałucka

Redakcja gazetki WRÓBELEK




Recenzja filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny”

  Jednym z moich ulubionych filmów jest „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Widzom znane jest osiem części tego cyklu o czarodzieju. Każda z nich powstała na podstawie powieści J. K. Rowling. Kolejna część – „Wyklęte dziecko” – zyskała popularność wśród czytelników.

  Harry Potter jest książką dla każdego. Opisuje niezwykłe i bogate w tajemniczość przygody. Opowiada o tym, że nawet niewielka, na pierwszy rzut oka niepozorna istota, może wpłynąć na losy świata i zmierzyć ze złem. Bohaterem jest Harry, syn sławnych czarodziejów – Potterów. Jest on chłopcem niezwykłym, od urodzenia naznaczonym piętnem w postaci blizny na czole, która powstała w niebezpiecznych okolicznościach. Akcja powieści toczy się w Londynie pod koniec XX wieku oraz w szkole dla czarodziejów – Hogwarcie. Więcej nie zdradzę, ponieważ odkryłabym ukrytą tajemnicę.

  Uważam, że warto zapoznać się z powieścią J. K. Rowling. Jest to książka pełna przygód, niespodzianek, a także humoru. Polecam ją wszystkim wielbicielom magii, tajemnicy i niebezpiecznych przygód.

Paulina Gądek

Redakcja gazetki WRÓBELEK



Recenzja filmu SHREK

  Przedmiotem mojej recenzji jest film ,,Shrek’’, który miał premierę w 2001r. Jest to amerykańska produkcja w reżyserii Anderw Adamsona i Vicky Jenson, a jego autorem jest William Steiga.

  Jest to film bardziej dla dzieci główni  bohaterowie tego filmu to: Shrek , księżniczka Fiona i osioł. Na bagna Shreka dostają się, wypędzeni z królestwa Lorda Farquaada, postaci z bajek. Ogr, by przywrócić spokój na bagnach, porozumiewa się z Lordem i wyrusza na poszukiwanie księżniczki Fiony - przyszłej małżonki Farquaada. Po walce ze smokiem, który okazuje się płci żeńskiej, Shrek wraz z Fioną i osłem powracają na bagna. W czasie drogi Ogr zakochuje się z wzajemnością w Fionie. Historia kończy się szczęśliwie - Shrek i Fiona biorą ślub.
  Film został w całości stworzony przy użyciu grafiki komputerowej. Polski dubbing podłożyli: Zbigniew Zamachowski ( Shrek) i Jerzy Stuhr ( Osioł).

  Jest to film fantastyczny, bardzo śmieszny, entuzjastycznie przyjęty przez dorosłych i dzieci. Zalety tego filmu to: śmieszne dialogi, nie ma w nim żadnych wulgarnych słów. Jego główna wada to to, że uzależnia małe dzieci od oglądania.

  Moim zdaniem ten film dla mnie jest wciągający. Najciekawszym wątkiem jest to, jak Shrek i osioł ratują księżniczkę Fionę i jak walczą z czarownicami. Zapraszam do obejrzenia.

Szymon Szarota

Redakcja gazetki WRÓBELEK




Recenzja filmu „Sing”

  Przedmiotem mojej recenzji jest film, który oglądałam z moją klasą, czyli „Sing” w reżyserii Gartha Jenningsa.

  Świat w filmie tworzą zwierzęta, różnej maści i gatunku o cechach ludzi. Ale tak jak i w naszym świecie, bohaterowie filmu mają swoje marzenia, pragnienia, troski oraz problemy.  I każdy z nich próbuje, jak może sprostać tym wszystkim oczekiwaniom, nadziejom. Dlatego, kiedy właściciel teatru, miś koala Buster Moon, chcąc ratować swój dorobek, ogłasza konkurs wokalny, zgłaszają się całe tłumy zwierzaków posiadających zdolności muzyczne. Każdy z nich ma swoją historię, swoją motywację, jak i własne emocje. Do ścisłego finału trafia wybrana garstka szczęśliwców. I dopiero ta grupa stanie się bohaterem zaskakujących, nawet dla samego Moona, wydarzeń.

  Film dostarcza niezłej rozrywki i dziś pomysł na oparciu tej historii o znane przeboje jest według mnie strzałem w dziesiątkę.

Joanna Zdrada

Redakcja gazetki WRÓBELEK




Recenzja filmu „ŁOTR 1 Gwiezdne wojny – historie”

  W czasach Imperium grupę bohaterów pod wodzą buntowniczki  Jyn Erso oraz szpiega Cassiana Andora, kosmicznego droida K-250, mędrca Cirruta Imwe, jego przyjaciela Baze’a Malbusa oraz dezertera Bodhi Rooka podejmują się misji zdobycia super broni – Gwiazdy Śmierci.

Kilka informacji o filmie:

Reżyser: Gareth Edwards

Obsada aktorska: Felicity Jones, Diego Luna, Alan Tudyk, Donnie Yen, Wen Jiang, Guy Henry.

  Film posiada wiele momentów humorystycznych. Końcówka jest wzruszająca, ale też tragiczna ze wzglądu na śmierć głównych bohaterów.

  Z tego, co mi wiadomo, kostiumy większości postaci nie były efektami specjalnymi. Poleciłbym ten film wszystkim fanom Gwiezdnej Sagi. Ale muszę ostrzec przez pewnym momentem w świątyni Jedi. Bojaźliwe osoby mogłyby nie wytrzymać. Zatem teraz musicie zobaczyć to sami.

Maciej Lange

Redakcja gazetki WRÓBELEK




Recenzja Gwiezdnych Wojen

Star Wars czyli gwiezdne wojny to film, którty powstał w 1977r. Autorem jest reżyser Georg Lucas. Głównymi bohaerami są: Luke Skywalker, Księżniczka Leia i Han Solo. Zagrali ich Mark Hamill, Carrie Fisher oraz Harrison Ford.

Akcja rozgrywa się w odległej galaktyce, zaś muzyka z tego filmu jest znana na całym świecie. Kawałek najbardziej rozpoznawalny to „Star Wars- Marsz imperialny”. Gwiezdne Wojny zdaniem wielu krytyków na skalę światową są początkiem nowej epoki kina oraz pionierem w gatunku science- fiction. Mimo że mają 40 lat, scenografia dalej jest oszałamiająca. W fikcyjny świat Star Wars została wpleciona niewielka nuta miłości, która idealnie współgra z rozfrywaną tam akcją fikcyjnych wojen międzygalaktycznych. Teksty aktorów są równie dobrze znane na całym świecie jak i muzyka z filmu. Najbardzej znany tekst został wypowiedziny przez jedngo z głównych bohaterów- Luke’a- „I’m your father…”. Pierwsza część sagi Star Wars zarobiła 4,5mln dolarów. Nie doliczjąc w to pieniędzy ze sprzedaży wszelakich gadżetów z logiem produkcji i postaci z filmu.

Calą ekranizację ocenia się na tzw. 11/10. Mimo że film ma już swoje lata ma coraz więcej fanów po swojej stronie mocy. Podsumowując, seria filmów warta do obejrzenia. Można wyciągnąć z nich wiele spektakularnych wniosków. Moim zdaniem film zalicza się do poewnego rodzaju legend.

Klaudia Belczyk

"Lider"




„Avengers: Age of Ultron”

Film amerykański, fantastycznonaukowy reżyserii Joss’a Whedon’a. Film jest oparty na komiksach z Marvela. Grają tam jedne z najbardziej popularnych postaci na świecie. Między innymi Iron Man, Kapitan Ameryka, Hulk, Thor, Hawkeye oraz Czarna Wdowa.

Film opowiada o walce pomiędzy Ultronem a Avengers. Tony Stark, znany jako Iron Man stworzył Robota, który miał im pomagać zwalczać zło. Jednak sztuczna inteligencja twierdzi, że pokój nastanie, kiedy zginie Avengers oraz populacja ziemska, dlatego ułożyła okrutny plan zwalczenia zła. Ultronowi pomagali bliźniacy, którzy zostali „ulepszeni” przez Hydrę- tajną organizację nazistowską. Planem robota było poniesienie fragmentu dużego miasta na dużą wysokość. Upadek ziemi miał wywołać dużą falę energii, która miała za zadanie zniszczyć populację ludzką. Czy im się uda powstrzymać sztuczną inteligencję, która chce zniszczyć świat? Kto przeżyje, a kto zginie?

W filmie gra wielu znanych aktorów. Mnie najbardziej podobała się gra aktorska Roberta Downey’ego Jr., ponieważ musiał grać w filmie arogancką, bardzo pewną siebie, wymądrzającą się postać. Produkcja jest bardzo ciekawa, nie zanudza oraz nie jest przewidywalna. Nie polecam osobom, które nie lubią przemocy ani fantastycznych wydarzeń.

Aleksandra Wiesiołek

„Express Społeczniaka”




Recenzja filmu „ Wiek Adaline’’

Niedawno oglądałam film „Wiek Adaline” w reżyserii Lee Tolanda Kreigera. Oryginalny tytuł tego filmu to „The Age Of Adeline”. To amerykański film romantyczny z gatunku fantasy. Premiera odbyła się 24 kwietnia 2015 roku. Główne role odegrali: Blake Lively, Ellen Burstyn, Kathy Baker, Harrison Ford, Michiel Huisman. Cały film trwa 112 min.

Film opowiada o Adaline, która przeżywa wypadek samochodowy. Organizm kobiety zmienia się i właśnie to było przyczyną jej wiecznej młodości. Adaline co roku zmienia imię i nazwisko, by nikt nie domyślił się, że żyje już bardzo długo. Kobieta poznaje mężczyznę w, którym się zakochuje. Na koniec filmu organizm kobiety wraca do normy i Adaline zaczyna się starzeć.

Najbardziej podobała mi się rola Blake Lively, która grała Adaline. Polecam to osobom, które lubią filmy z kategorii fantasy oraz produkcje romantyczne, ale nie polecam osobom, które nie lubią płakać przy seansie. Moim zdaniem jest to najpiękniejszy i najbardziej wzruszający film, jaki oglądałam.

Elizabeth Reyes

„Express Społeczniaka”




Recenzja filmu „Dzieciak rządzi”

Reżyserem filmu jest Tom McGratha, film pochodzi ze studia filmowego Dreamworks Animation , a autorem pomysłu była Marla Frazee. Film opowiada o bobasie, który nie jest normalnym dzieckiem, tylko takim jakby szpiegiem, który miał zapobiec premierze psa, który miał ludziom zastąpić dziecko. Film jest szczególnie kierowany do dzieci w wieku 8-12 lat, ale uważam, że każdy powinien go zobaczyć. Bohater filmu jest bardzo śmieszny, tak jak cały motyw filmu i wszystko, co się w nim dzieje.

Moim zdaniem produkcja jest bardzo ciekawa i warta obejrzenia.

Emilia Nuckowska

„Express Społeczniaka”