CYKAJ SUPERFOTY I… ZGARNIAJ NAGRODY

Lustrzanki, cyfrówki, komórki – ich przeważnie używacie robiąc swoje fotograficzne dzieła. Jednak wydrukowane zdjęcie – tak, jak gazeta – mają swój wyjątkowy, niepowtarzalny urok, prawda?

 


Jesteśmy już po #1 wyzwaniu #juniorlab FOTO, gdzie podpowiadaliśmy jak robić dobre zdjęcia, jak dbać o swój sprzęt i jakich zasad każdy fotograf musi się trzymać. Zapraszamy do konkursu, w którym możecie sprawdzić swoje umiejętności, a dodatkowo wygrać wyjątkowy aparat FUJIFILM INSTAX MINI 8 z natychmiastowym wydrukiem zdjęcia w wielkości karty kredytowej. Fotografowanie takim sprzętem to niezła frajda! Od razu widzisz efekt swojej pracy. Zdjęcie chwilę po pstryknięciu wysuwa się z aparatu i jest już gotowe do powieszenia na ścianie, tablicy, możesz obdarować nim przyjaciół czy dołączyć je do swojej kolekcji. Używając takich aparatów nie ma miejsca na poprawki, setki ujęć czy fotoshopa. Na fotografii widzimy daną chwilę dokładnie taką, jaka była, bez przeróbek! 


NATYCHMIASTOWA RADOŚĆ Z FOTOGRAFII

Kilka słów o aparatach INSTAX FUJIFILM. Obsługa aparatu jest banalnie prosta, może więc być pierwszym, przyjemnym krokiem w karierze fotograficznej dziecka, nastolatka czy osoby dorosłej. 

Aby aparat zaczął działać, wystarczy włożyć baterie paluszki i film. Następnie nacisnąć przycisk, który znajduję się obok obiektywu. Aparat jest już gotowy do pracy. Zdjęcia najlepiej wychodzą robione w pomieszczeniu, jednak każdy aparat ma kilka trybów, takich jak słoneczny dzień, zachmurzony dzień czy zdjęcia w pomieszczeniu. Zdjęcia można robić w pionie i w poziomie, w zależności od tego, jak trzymasz aparat.


Instax oznacza mnóstwo zabawy, to król imprezy i dusza towarzystwa!

Jeśli podobają Wam takie aparaty sprawdźcie całą serię Instaxów. Ostatnio pojawił się najnowszy model FUJIFILM Instax Mini 70. Występuje on w trzech kolorach: „Canary Yellow”, „Island Blue” i „Moon White”, posiada funkcję automatycznej kontroli ekspozycji, która pozwala uchwycić zarówno główny fotografowany obiekt, jak i tło w naturalnej jasności, a także tryb „Selfie”. Posiada dodatkowo również funkcje takie jak „tryb statyw” i samowyzwalacz, które są idealne przy zdjęciach grupowych. Ponadto, tryb „makro” może być używany do fotografowania z odległości 30 cm od fotografowanego obiektu, a tryb „Krajobraz” nadaje się do zdjęć krajobrazów. Każdy kolejny model jest jeszcze lepszy. Więcej na stronie…..

 

CO ZROBIĆ, ABY WYGRAĆ?

A teraz do pracy! Mamy do rozdania 3 aparaty Instax Mini 8, 9 książek Prószyński Media oraz koszulki i gadżety Junior Media. Emocje fotografa są najważniejsze, to one są jego główną inspiracją. Właśnie dlatego podzieliliśmy nasz konkurs na III kategorie tematyczne:

 1)  PRZYJACIELE 

 2)  MOJA PASJA 

 3)  SELFIE 

Możesz zgłosić  1 zdjęcie, 2 lub 3 – po 1 w każdej z kategorii. Decyzja należy tylko do Ciebie. W każdej z kategorii wybierzemy 3 najlepsze zdjęcie – w sumie 9. Laureaci otrzymają:


KATEGORIA: PRZYJACIELE

I. MIEJSCE - APARAT FUJIFILM INSTAX MINI 8 z kliszą, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media

II. MIEJSCE – książka „Kim była Maria Skłodowska-Curie?” Megan Stine, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media

III. MIEJSCE – książka „Gra Endera” Orson Scott Card, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media


KATEGORIA: MOJA PASJA

I. MIEJSCE - APARAT FUJIFILM INSTAX MINI 8 z kliszą, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media

II. MIEJSCE – książka „Na tabliczkę sposób nowy…” Adrian Markowski, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media

III. MIEJSCE – książka „Drugi Mars” T. Pratchett, S.Baxter, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media


KATEGORIA: SELFIE

I. MIEJSCE - APARAT FUJIFILM INSTAX MINI 8 z kliszą, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media

II. MIEJSCE – książka „Z innej bajki” Jodi Picoult, Samantha van Leer, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media

III. MIEJSCE – książka „Długa Ziemia” T. Pratchett, S.Baxter, koszulka i zestaw gadżetów Junior Media


A DODATKOWO!

Każdy Junior-dziennikarz, który zgłosi pracę konkursową i podać nazwę swojej redakcji szkolnej otrzyma:

- za udział w konkursie +3 pkt. na konto redakcji w rankingu #juniorlab, 

- za zajęcie miejsca I-III +5 pkt. na konto redakcji w rankingu #juniorlab.JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU?

Swoje fotki prześlij na adres: [email protected], z tytułem konkurs FUJIFILM. Jeśli nie ukończyłeś 18 lat musisz koniecznie dołączyć do zgłoszenia podpisaną zgodę rodziców na udział w konkursie (pobierz formularz zgody ) oraz zgodę na wykorzystanie Twoich zdjęć (pobierz zgodę). Szczegóły konkursu znajdziesz w regulaminie (pobierz regulamin).

Na zgłoszenia czekamy do 14 lutego br.

Do dzieła!