KONKURS! Napisz rymowankę i wygraj książkę oraz punkty do rankingu #juniorlab!

Wiemy już, jak bardzo jesteście kreatywni, więc przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy konkurs! Chcemy, abyście napisali dla nas zabawny, rymowany wierszyk z matematyką jako tematem przewodnim! O szczegółach przeczytacie poniżej.

 


Do końca roku szkolnego jeszcze trochę czasu, więc warto powalczyć o świetne oceny na koniec roku. W tym celu na pewno przyda się Wam niezwykła książka – „Proste jak Pi. Matematyka to bułka z masłem!” Liz Strachan, wydawnictwa Prószyński i S-ka. Książka w prosty, zabawny i przystępny sposób tłumaczy matematyczne problemy. Dzięki niej będziecie mieli możliwość zaskoczyć swoich nauczycieli od matematyki nieprzeciętną wiedzą! ;)

Coraz bliżej również tegoroczna Letnia Szkoła Junior Media, a ranking #juniorlab może się jeszcze bardzo zmienić! Weźcie udział w konkursie, aby zdobyć dodatkowe punkty i zapewnić sobie wakacyjny wyjazd!


Co trzeba zrobić?

Napisz krótką (min. 4, max. 10 wersów) rymowankę z matematyką jako tematem przewodnim. Swój wierszyk, wraz z zgodą rodziców na udział w konkursie oraz danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, nazwa redakcji, szkoła), prześlij nam na adres: [email protected]do 10 maja 2019 r.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych, najzabawniejszych rymowanek otrzymają książkę „Proste jak Pi. Matematyka to bułka z małem!” Liz Strachan, wyd. Prószyński i S-ka oraz 10 punktów do rankingu #juniorlab (dla Junior dziennikarzy zarejestrowanych na stronie www.juniormedia.pl).

Wszystkie zgłoszenia do konkursu premiujemy przyznając 1 pkt. do rankingu!


Terminy

12.04 – 10.05.2019 – przesyłanie zgłoszeń do konkursu

10.05 – 15.05.2019 – ocena zadań konkursowych

15.05.2019 – ogłoszenie wyników


Regulamin

Regulamin konkursu „Rymowanka o matematyce” 

Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu „Rymowanka o matematyce”  


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!