Takie kolonie tylko z Junior Media!

Letnia Szkoła Junior Media to dziennikarskie kolonie, które organizujemy co roku na zakończenie kolejnej edycji projektu Junior Media. Junior Dziennikarze z całej Polski mogą wziąć udział w fantastycznej dziennikarskiej przygodzie!

 

Letnia Szkoła Junior Media to nagroda dla najbardziej aktywnych redakcji szkolnych i młodych dziennikarzy, którzy przez cały rok szkolny zbierają punkty w rankingu, a najlepsi z nich wyjeżdżają na Letnia Szkołę. Podczas tegorocznych kolonii, które trwały od 30 lipca do 5 sierpnia, grupa 30 najlepszych młodych dziennikarzy z całej Polski spędziła bardzo aktywnie czas w Żorach - zobaczcie zdjęcia w galerii

 

 

 


W miasteczku TWINPIGS spotkaliśmy się w tym roku z przedstawicielami: Expressu Społeczniaka, Niecodziennika Szkolnego, Lidera, The voice of Students, PiSAKa, WagnerPress II, Naszej Dwójki, Szkolnego Donosiciela, Matmomanii i Kuriera Jedynki.  Był czas na zabawę, korzystanie z atrakcji westernowego miasteczka, zwiedzanie miasta oraz wizytę w parku wodnym. Najważniejszym elementem dziennikarskich kolonii były warsztaty, które prowadził redaktor Marcin Kasprzyk z Dziennika Zachodniego. Pod jego czujnym okiem młodzi dziennikarze uczyli się tworzyć pierwsze strony internetowe. Na przykład takie:

https://pogromcyreklam217333963.wordpress.com/2018/08/02/co-warto-zobaczyc-w-

https://zoryladnemiasto.wordpress.com/

https://jupaol.travel.blog/

https://zwierzeta42191664.wordpress.com/

https://lifestory924850528.wordpress.com/2018/08/02/zory-piekne-miasto-na-poludniu-polski/

https://kucyki691777461.wordpress.com/


Junior Dziennikarzom dziękujemy za wspólną naukę i zabawę! Do zobaczenia za rok! :) 


Fot. Sylwia Dąbrowa