Wyniki #1 wyzwania FOTO w  #juniorlab 

Obrady, podczas których wybieraliśmy laureatów konkursów z #1 wyzwania FOTO przebiegały w świetnej atmosferze. Członkowie Jury nie mogli oderwać oczu od pięknych zdjęć portretowych i jesiennych gazetek. Dlatego wybór najlepszych z nich okazał się długim i skomplikowanym procesem. Sprawdź, kto wygrał!

"Dziękujemy za przesłane prace. Te, które zdecydowaliśmy nagrodzić wyróżniają się doskonałą kompozycją, uchwyceniem momentu oraz są doskonałe pod względem technicznym. Emocje ludzkie to to, co głównie powinno „grać” na waszych zdjęciach. Zdjęcia z ludźmi zawsze lepiej się sprawdzą w Waszych gazetach -szczególnie na okładce- niż najpiękniejsze widoki. Pamiętajcie o prostych zasadach w fotografii, chwytajcie za aparaty i bądźcie z dnia na dzień lepsi! Trzymam kciuki :) " - podsumowała obrady Jury Sylwia Dąbrowa, szefowa działu foto w Agencji Informacyjnej Polska Press Grupy. 

 ZWYCIĘZCY ZADANIA ZESPOŁOWEGO NA "JESIENNĄ GAZETKĘ":  

Na jakie elementy Jury zwracało uwagę?

  • Zdjęcia - dobrze wykonane przy zastosowaniu porad fotograficznych, z pomysłem, dobrej jakości.
  • Podpis zdjęć - brak autora zdjęć jest dużym błędem. Pamiętajcie, że ZAWSZE należy podać źródło zdjęcia! W innym wypadku możemy nazwać to plagiatem - czyli skopiowaniem cudzej treści czy zdjęć.
  • Ludzie na zdjęciach - fotografowanie samych przedmiotów czy natury nie zaciekawi tak czytelników, jak zdjęcia osób związanych z poruszanymi tematami.
  • Stopka redakcyjna ze składem redakcji - wiele redakcji o tym zapomina. Czytelnik ma prawo  wiedzieć kto tworzy daną gazetę.
  • Czytelny i atrakcyjny układ gazetki - jeśli przeważają zdjęcia lub ich w ogóle nie ma, dany numer staje się nudny i mało atrakcyjny dla czytelników. 


 ZWYCIĘZCY 

I miejsce - urządzenie wielofunkcyjne powędruje do redakcji "KORCZYNKA" z Gimnazjum nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach !  

+ 30 pkt w rankingu

I wyróżnienie - przyznano redakcji "EXPRESS SPOŁECZNIAKA" ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie 

+ 20 pkt w rankingu

II wyróżnienie - przyznano redakcji "PO LEKCJACH" ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza z Radzionkowa 

+ 20 pkt w rankingu 

  

  ZWYCIĘZCY ZADANIA INDYWIDUALNEGO NA PORTRET:  

Na jakie elementy Jury zwracało uwagę?

  • Kreatywność i spontaniczność - pomysł na sesję to podstawa
  • Poszukiwanie inspiracji w okół siebie - na spacerze, w parku, w deszczu czy w słońcu. Wszędzie i każdej porze można zrobić właśnie "to" najlepsze zdjęcie.
  • Dobra jakość zdjęcia i ogólne wrażenie estetyczne.


I miejsce - Małgorzata Grodzicka

+ 20 pkt na konto redakcji w rankingu

I wyróżnienieJulia Młynarska klasa IV b z SP nr 10 w Jeleniej Górze, redakcja "Żaczek"

+ 10 pkt na konto redakcji w rankingu

II wyróżnienie - Wiktoria Wysok z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Woli Sernickiej, redakcja "Gazeciak"

+ 10 pkt na konto redakcji w rankingu

    Pozostałe redakcje i ich członkowie, którzy nadesłali prace do konkursów otrzymają w rankingu +5 pkt na konto swojej redakcji. GRATULUJEMY!


GRATULUJEMY!